Hala Lipowska - szlaki turystyczne. Kalkulator szlaków, mapa, zdjęcia i przykłady wycieczek w okolicy Hali Lipowskiej

Menu
Wybierz początek szlaku klikając na mapie w jedną z ikon: . Wybierz dalszą część szlaku klikając na mapie w jedną z ikon: .
  0 km
  0:00   0:00 h
Bacówka PTTK Krawców Wierch Bacówka PTTK Rycerzowa Bacówka Victoria K Baków Barania Góra Becyrek Bednarów Beskid Beskid Korbielowski Biela farma Brenna Bukowa Bukowina / Talapkov Beskyd Bystra Czerniawa Sucha Czułów Groń Dudova Fajkówka Gachowizna Glinka Grabowa Grojec Hala Czarnego Hala Kamińskiego Hala Redykalna Hala Szczawina Hucisko Jałowiec Jastrzębica Jaworzyna Jaworzyna Jaworzyna (1052) Jeleśnia Juszczyna Kamesznica Kamesznica Gołuszki Karolówka Korbielów Korbielów droga do wyciągu Korbielów kościół Koszarawa Koszarawa Cicha Kotarnica Kotarz Kręcichwosty Krzyżowa Krzyżówki Lachowe Młaki Lachowice centrum Lachów Groń Las Złatniec Lasek Limier Lipowa Ostre Łysica Magura Magurka Radziechowska Magurka Wiślańska Malinowska Skała Malinowska Skała - łącznik południowy Malinowska Skała - łącznik zachodni Malinów Mała Babia Góra / Cyl Mędralowa Mędralowa Zachodnia Milówka Młada Hora Moczarki Muńcuł Mútňanská Píla Mútne Nad Czatożą nad Pietraszonką Oczków Oravské Veselé Oźna Pilsko Piłka pod Halą Lipowską pod Oszustem pod Przełęczą Bory Orawskie pod Skrzycznem Przełęcz Bory Orawskie Przełęcz Glinka Przełęcz Glinne Przełęcz Jałowiecka Przełęcz Klekociny Przełęcz Koniakowska Przełęcz Kotarz Przełęcz Pański Kamień Przełęcz Przysłopy Przełęcz Rupienka Przełęcz Salmopolska Przyborów Przysłop Rachowiec Radziechowy Wieprz (PKP) Rajcza Romanka Rycerka Dolna Rycerka Górna Kolonia Rycerka PKP Rycerki Schronisko PTTK Hala Boracza Schronisko PTTK Hala Lipowska Schronisko PTTK Hala Miziowa Schronisko PTTK Hala Rysianka Schronisko PTTK Przegibek Schronisko PTTK Przysłop Schronisko PTTK Skrzyczne Schronisko PTTK Wielka Racza Sihelné - Dusak Skalisko Słowianka Soblówka Solniska Sopotnia Mała Sopotnia Wielka Sopotnia Wielka Kolonia Sopotnia Wielka Mrozówki Sól Stryszawa Roztoki Sucha Góra Szczyrk Szczyrk Biła Szczyrk Salmopol Szczyrk-Doliny (Dunacie) Ślemień Świnna Trzy Kopce Ujsoły Uszczawne Węgierska Górka Wielka Rycerzowa Wyciąg Szczawiny Zielony Kopiec Złatna - Szkoła Złatna Huta Zwardoń Żabnica Żabnica Skałka Żywiec Browar Żywiec Rynek Żywiec-Sporysz 0:00      0:00 0.0km 100m   200m 0p.   0p. 0

Proszę czekać na wyświetlenie mapy!

Delete Page?

Are you sure you want to delete this page?

This action cannot be undone.

Cancel Delete
Wykaz wszystkich szlaków bezpośrednich

Lp Trasa ⌛h:mm km ↗m ↗% ↘m ↘% km/h Uwagi Opisy
1Hala Redykalna (1070 m) Schronisko PTTK Hala Lipowska (1274 m)1.153.6 km230 m6.4 %40 m1.1 %2.9 km/h
Lp Trasa ⌛h:mm km ↗m ↗% ↘m ↘% km/h Uwagi Opisy
2pod Halą Lipowską (1180 m) Schronisko PTTK Hala Lipowska (1274 m)0.230.5 km60 m12.0 %0 m0.0 %1.3 km/h1)
Lp Trasa ⌛h:mm km ↗m ↗% ↘m ↘% km/h Uwagi Opisy
3Schronisko PTTK Hala Boracza (854 m) Schronisko PTTK Hala Lipowska (1274 m)2.056.2 km390 m6.3 %0 m0.0 %3.0 km/h
Lp Trasa ⌛h:mm km ↗m ↗% ↘m ↘% km/h Uwagi Opisy
4Schronisko PTTK Hala Rysianka (1271 m) Schronisko PTTK Hala Lipowska (1274 m)0.151.0 km3 m0.3 %0 m0.0 %4.0 km/h2)
Lp Trasa ⌛h:mm km ↗m ↗% ↘m ↘% km/h Uwagi Opisy
5Schronisko PTTK Hala Lipowska (1274 m) Hala Redykalna (1070 m)1.003.6 km40 m1.1 %230 m6.4 %3.6 km/h
Lp Trasa ⌛h:mm km ↗m ↗% ↘m ↘% km/h Uwagi Opisy
6Schronisko PTTK Hala Lipowska (1274 m) pod Halą Lipowską (1180 m)0.060.5 km0 m0.0 %60 m12.0 %5.0 km/h3)
Lp Trasa ⌛h:mm km ↗m ↗% ↘m ↘% km/h Uwagi Opisy
7Schronisko PTTK Hala Lipowska (1274 m) Schronisko PTTK Hala Boracza (854 m)1.406.2 km0 m0.0 %390 m6.3 %3.7 km/h
Lp Trasa ⌛h:mm km ↗m ↗% ↘m ↘% km/h Uwagi Opisy
8Schronisko PTTK Hala Lipowska (1274 m) Schronisko PTTK Hala Rysianka (1271 m)0.151.0 km0 m0.0 %3 m0.3 %4.0 km/h4)


Źródła danych

 • "Beskid Żywiecki" - mapa wyd. COMPASS, wydanie V, Kraków 2009
 • Opisy wycieczek udostępnione przez użytkowników

  2012.07.01 - Żabnica Skałka, Rysianka, Hala Boracza

  Autor: stefan26

  Opracowano: 2013-05-28 23:45:15


  [...]
  Po sobotniej wycieczce na Pilsko wstawało się o 5 rano ciężko, ale dobra kawka krążąca w krwiobiegu już po kilkunastu minutach postawiła nas na nogi. Toaleta, pakowanie i śniadanie w tempie biegowym i o 6.10 już wyjeżdżaliśmy z Żor. Pogoda zapowiadała się jeszcze bardziej upalna niż dzień wcześniej lecz byliśmy przygotowani na takie warunki.
  Do Żabnicy-Skałka dojechaliśmy bez problemów i już o 7.45 wchodziliśmy na zielony szlak. Początek trasy, to droga asfaltowa. Po około 20 minutach wchodziliśmy na szlak leśny i tam już zaczęło się dość ostre podejście. Po ok 15 minutach czuliśmy wszystkie mięśnie wymęczone dzień wcześniej na Pilsku. Krótka przerwa na uzupełnienie węglowodanów i płynów spowodowała nowy przypływ energii i chęci na dalszą wycieczkę. Podejście cały czas dość wymagające i długotrwałe. Bartek i Konrad wyraźnie odczuwali trudy wycieczki, szczególnie w odcinkach na otwartym terenie, gdzie słońce świeciło jak szalone. Leśne źródełka były zbawieniem w tym lejącym się żarze z nieba. Zimny ręcznik na karku, zmoczona czapka, to świetny sposób na regenerację sił i kopniak do dalszych trudów na szlaku. Po około godzinie i trzydziestu minutach doszliśmy do punktu, w którym zaczyna się zdobywanie szczytu. Trasa prowadzi leśna ścieżką zboczem góry z trzema zwrotami. Pnąc się coraz wyżej mamy okazję podziwiać coraz to piękniejsze widoki. Po ok 45 min. dość ciężkiego podejścia wyszliśmy z lasu na polane z pięknymi widokami. Zmieniłem obiektyw w aparacie na Sigmę AF 10-20mm, tak aby mieć fotki w szerokiej perspektywie. Drogowskaz pokazał 30 min do Hali Rysianka lecz po ok 20 minutach byliśmy już na miejscu. Zimny browarek, posiłek i relaks, to pełnia szczęścia po takim podejściu.
  Wypoczynek trwał ok. godzinki. Ruszyliśmy raźnym krokiem do Hali Lipowskiej, gdzie po około 15 minutach mijaliśmy schronisko PTTK. Konrad się bardzo ucieszył, bo myślał, że znowu będzie odpoczynek ;). Wybraliśmy zielony szlak do Hali Boraczej. Przewidywany czas przejścia wg wskazań to 1.30h. Nam zajęło to około 2h. Trasa zróżnicowana, ale cały czas w dół ;). Zejście dłużyło nam się troszkę pod koniec i czekaliśmy już na jakiś odpoczynek przy chłodnych napojach. Do schroniska na Hali Boraczej trzeba podejść jakieś 100m do góry i to jak się okazuje na naszej trasie było ostatnie podejście. Regeneracja sił trwała 20 minut i czarnym szlakiem ruszyliśmy do naszego samochodu. Trasa niestety nudna, 30 minut lasem i ok 20 minut asfaltem.
  Wycieczkę określamy jako bardzo ciekawą pod kątem wymogów wchodzenia i doznań wizualnych. Na Hali Rysianka można w miły sposób odpocząć delektując się widokami pięknych gór. Ku naszej uciesze zielony szlak zaskoczył nas bardzo swoją różnorodnością, bo jakieś 3 lata temu wchodziliśmy na Rysiankę szlakiem czarnym od Złatnej, jak pamiętamy tamta trasa była o wiele łatwiejsza i krótsza.
  Zdjęcia z wycieczki - klik


  http://rogala.priv.pl/?p=1771

  Złatna-Trzy Kopce-Złatna

  Autor: Majka_W

  Opracowano: 2013-09-29 09:12:20


  Poranek w Złatnej przywitał temp.+2 st., ale już przy podejści na Krawców Wierch zrobiło się cieplej. Dzień pogodny, sporo też grzybiarzy na trasie, bo i grzybów też nie brakowało. Też poświęciłam trochę czasu na ich zbieranie, a i tak całość wycieczki zamknęła się w 7-miu godzinach, chyba  czas z kalkulatora trochę przesadzony (8,15). Znaki szlaku żółtego pomiędzy bacówką a Trzema Kopcami jeszcze są gdzieniegdzie widoczne, no i dobrze, bo oznaczeń szlaku niebieskiego jak na lekarstwo (na odcinku Krawców Wierch - przełęcz Bory Orawskie naliczyłam najwyżej 11). Wprawdzie trasa wiedzie wzdłuż granicy i słupki graniczne są, ale ktoś kto by szedł tam pierwszy raz może czuć się niepewnie. Błota i kałuż sporo, więc jest co obchodzić. Ale widzialność była wspaniała - Mała Fatra, Tatry Zachodnie bardzo wyraźne, Wielka Fatra i Tatry Niżne też trochę widoczne. Zejście szlakiem niebieskim z Hali Lipowskiej bardzo przyjemne i zupełnie bez turystów.

   


  Duża pętla Rysianki

  Autor: Majka_W

  Opracowano: 2013-09-29 09:28:49


  Jest to trasa, która choć spora, staram się raz do roku zrobić. Można zaobserwować jak trasa się zmienia, zmienił się przebieg szlaku czerwonego na odcinku Żabnica- Słowianka,  za Tokarnią szlak już nie biegnie uroczą stokówką. Podejście na Romankę szlakiem niebieskim jest teraz poprowadzone bardziej stromo. Ale to i tak piękna wycieczka. Tradycyjnie na Hali Boraczej trzeba się pokrzepić pachnącymi jagodziankami. Zejście z Prusowa mocno zryte przez zrywkę i również nieco zmienione w końcowym odcinku.


  Żabnica-Rysianka 30.05.2013r

  Autor: GraDar

  Opracowano: 2014-03-22 14:31:38


  Ponowne wejście na Halę Boraczą aby wyruszyć dalej.

  Wspaniała pogoda więc ruszyliśmy dalej do schroniska na Halę Lipowską,

  Szlak krótki ale płaski teren po wcześniejszych deszczach i........ jeden błędny krok przy rozjeżdżonej drodze i......  można było po kostki w błocie wylądować.

  Ale dla wytrawnych górskich pielgrzymów - schronisko zdobyte.

  a stąd tylko parę kroków pod kolejne schronisko Rysiankę!!

  Droga powrotna już nie taka łatwa. Ale widoki rekompensowały powrót.

  Ostatnie schronisko, Słowianka, pozostawiona na kolejna wyprawę.

  Polecamy Grażyna i Darek


  "Korona" Żabnicy

  Autor: Majka_W

  Opracowano: 2014-08-14 13:43:03


  To wycieczka należąca do obowiązkowego kanonu wycieczek. I dokadnie w rok po poprzedniej. Tym razem po raz pierwszy trasa pokonana w odwrotnym kierunku i to był dobry pomysł. Zejście z Prusowa lepiej jest jednak pokonać jako podejście. Dzień był chłodny i wietrzny, ale wiatr nie był zimnyi niestety nie zdołał przegonić chmur znad wierzchołków Lipowskiej i Rysianki. Tam we mgle było zaledwie 12 stopni. Nawet przełęcz Pawlusia była spowita chmurami. Zero widoków! A już nieco niżej słoneczko i 25 stopni. Błota na zejściu ze Słowianki było wbród. Czas prtzejścia to 10 godzin, ale trochę posiadywaliśmy w każdym z trzech schronisk - na Boraczej, Rysiance i Słowiance.


  Złatna-Krawców Wierch-Rysianka-Złatna

  Autor: Majka_W

  Opracowano: 2014-10-09 09:42:07


  Było pięknie, słonecznie, chłodno jak na październik przystało, ale jeszcze bez szronu. Tylko wiatr był bardo silny, ale w trasa głównie w lesie, więc tylko na Hali Rysianka dał nam się mocno we znaki. Na szlaku granicznym spotykalismy pojedyńczych słowackich turystów, w schronisku na Rysiance jak nigdy pusto, choć jak wyszliśmy juz w stronę Lipowskiej to zmierzała na Rysiankę spora wycieczka szkolna. Wielu jej uczestników miało bardzo znudzone miny. Błota sporo, na zejściu od Lipowskiej szlakiem niebieskim widać pogrom w lesie po wiosennych huraganach. Dużo jescze tam pracy trzeba, aby to uprzątnąć. Łączny dystans 26,1 km, czas 7,5 godziny.