Szlak zolty Polana Biały Potok - Niżnia Kominiarska Polana

Opis i galeria zdjęć z Szlak zolty Polana Biały Potok - Niżnia Kominiarska Polana szlaku Polana Biały Potok (922 m) Niżnia Kominiarska Polana (1130 m)
Polana Biały Potok (922 m)

1 - szlak łatwy (buty trekingowe nie są konieczne)
Spacer najmniej uczęszczaną dolinką reglową. Na początku interesująca skała o nazwie "Między Ściany". Dalej szeroka ścieżka, lekko wznosząc się, prowadzi wzdłuż Lejowego Potoku. Po drodze polany: Jaworzyna Lejowa i Huty Lejowe, gdzie odbywa się wypas owiec. Dalej dość stromo na Niżną Polanę Kominiarską.
Niżnia Kominiarska Polana (1130 m)
Długość odcinka: 4.0 km
Czas przejścia: 1.00 godz.   Suma podejść: 0 m    Śr. nachylenie: 0%    GOT: 5 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 1.00 godz.    Suma podejść: 200 m    Śr. nachylenie: 5%    GOT: 7 pkt.
Adresy stron z opisami wycieczek obejmujących zolty szlak Polana Biały Potok - Niżnia Kominiarska Polana
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące zolty szlak Polana Biały Potok - Niżnia Kominiarska Polana

Przez 4 tatrzańskie doliny

Autor: wujek

Opracowano: 2013-07-31 11:15:48

Trasa: Kiry Polana Biały Potok Niżnia Kominiarska Polana Wyżnia Kira Miętusia Przełęcz Przysłop Miętusi Wielka Polana w Dolinie Małej Łąki Gronik Wylot za Bramką Roma Wylot ku Dziurze


W ramach cotygodniowego mocniejszego akcentu biegowego wybór padł na Tatry. W 3 dni po pieszej wędrówce w wyższych partiach pogranicza Tatr słowackich i polskich, tym razem, dla urozmaicenia i konieczności ominięcia zatłoczonych szlaków, odwiedziłem mniej znane reglowe zakątki. Na początek Dolina Lejowa – najrzadziej uczęszczane miejsce po polskiej stronie Tatr. W jej górnej części dołączam do Ścieżki nad Reglami, która najpierw skieruje mnie w dół do Doliny Kościeliskiej, a następnie Doliną Miętusią wyprowadzi na widokowy Przysłop Miętusi. Na koniec Dolina Małej Łąki i do centrum Zakopanego zbiegam wykorzystując Drogę pod Reglami. 
Tereny te polecam przede wszystkim do wspólnych wycieczek z młodymi pociechami. Bardzo urozmaicone, niezbyt forsowne ścieżki, mnóstwo ciekawych polan, potoków, ławeczek i szałasów. Największe wrażenie na trasie w moim odczuciu robi polana Przysłop Kominiarski (1124 m n.p.m.). Niezwykle ciekawie położona, a właściwie wcięta pomiędzy stromymi stokami Stołów i Zadniej Kopki, urzeka swoją dzikością, spokojem i oryginalną panoramą.


http://www.fotografie.nowytarg.pl/260,przez_4_tatrzanskie_doliny_-_27.07.2013.html