Szlak czarny Brenna - Stary Groń

Opis i galeria zdjęć z czarnego Szlak czarny Brenna - Stary Groń szlaku Brenna (398 m) Stary Groń (797 m)
Brenna (398 m)
Brenna jest popularnym miejscem wypoczynku weekendowego. Jako węzeł szlaków ma mniejsze znaczenie, chociaż można stąd łatwo dotrzeć aż do 4 schronisk: na Równicy, Orłowej, na Przełęczy Karkoszczonka, na Błatniej.
Wraz ze znakami zielonymi w kierunku Równicy, ale już po 200m odbicie szlaku czarnego na stok Starego Gronia. Najpierw stromo wąską ścieżką lasem świerkowym, potem mniej stromo polanami do najwyższego wzniesienia grzbietu Starego Gronia (798m). Widoki na Błatnią, Klimczok, Kotarz i całe otoczenie doliny Brennicy. Po drodze na grzbiecie Starego Gronia (754m) - złączenie szlaków: czarnego, zielonego i żółtego. Z zielonymi i żółtymi dalej grzbietem na południe. Na osiedlu Stasiówka żółte odchodzą w prawo w dół. Dochodzimy do spiętrzenia grzbietu w Horzelicy (797m) następnie na przełączkę z rozdrożem szlaków zielonego i czarnego.
Stary Groń (797 m)
Długość odcinka: 4.7 km
Czas przejścia: 1.51 godz.   Suma podejść: 399 m    Śr. nachylenie: 8.5%    GOT: 8 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 1.51 godz.    Suma podejść: 0 m    Śr. nachylenie: 0%    GOT: 4 pkt.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące czarny szlak Brenna - Stary Groń

Brenna-Stary Groń-Grabowa-Przeł.Karkoszczonka-Błatnia-Brenna

Autor: Majka_W

Opracowano: 2014-06-19 19:36:52

Trasa: Brenna Stary Groń Grabowa Kotarz Karkoszczonka Klimczok schronisko Błatnia Brenna


Pogoda znów dopisała, było słonecznie, ale nie upalnie. Aż do Grabowej prawie nikogo na szlaku, ale później ruch jak na dworcu. Tempo było tym razem bardzo powolne, tak więc pętla zajęła nam aż 9 godzin. Ale za to było więcej czasu na delektowanie się widokami, widoczność całkiem niezła. Od ubiegłego roku "wyrósł' nowy punkt na trasie - bar na Kotarzu (obok pamiątkowego ołtarza).