Szlak niebieski Schronisko PTTK Skrzyczne - Lipowa Ostre

Opis i galeria zdjęć z niebieskiego Szlak niebieski Schronisko PTTK Skrzyczne - Lipowa Ostre szlaku Schronisko PTTK Skrzyczne (1257 m) Lipowa Ostre (541 m)
Schronisko PTTK Skrzyczne (1257 m)
Skrzyczne jest najwyższym szczytem Beskidu Śląskiego, ale nie tworzy osobnej grupy górskiej, tylko należy do pasma Baraniej Góry. Szczyt jest rozpoznawalny ze względu na charakterystyczną, strzelistą sylwetkę i 87-metrowy maszt nadajnika telewizyjnego. Jak ktoś nie lubi stromych podejść, to na szczyt wjechać może ze Szczyrku dwuodcinkowym wyciągiem krzesełkowym. Poniżej szczytu znajduje się Schronisko PTTK Skrzyczne. Zbudowane zostało końcem lat 30 XX w. Dysponuje pokojami 2-, 4- i 6-osobowymi. skrzyczne.szczyrk.pl
Lipowa Ostre (541 m)
Ostre to niewielka wieś w gminie Lipowa. We wsi szereg starych chałup z XIX i początków XX w. [BS1] Lipowa-Ostre to nazwa, które występuje w regulaminie GOT, ale Ostre i Lipowa to oddzielne wsie. Bezpłatny parking przy węźle szlaków, płatny przy hotelu Zimnik. Dojazd busem z Bielska-Białej i Żywca liniami Travel-Bus.
Długość odcinka: 4.3 km
Czas przejścia: 1.15 godz.   Suma podejść: 0 m    Śr. nachylenie: 0%    GOT: 5 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 2.15 godz.    Suma podejść: 730 m    Śr. nachylenie: 17%    GOT: 12 pkt.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące niebieski szlak Schronisko PTTK Skrzyczne - Lipowa Ostre

Skrzyczne z Lipowej

Autor: wpogonizapieczatka

Opracowano: 2013-10-26 17:40:26

Trasa: Lipowa Ostre Schronisko PTTK Skrzyczne Lipowa Ostre


Skrzyczne to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego (1257 m n.p.m.) i zaliczane jest... http://wpogonizapieczatka.pl/skrzyczne-z-lipowej/


http://wpogonizapieczatka.pl/skrzyczne-z-lipowej/

Lipowa Ostre - Skrzyczne

Autor: Majka_W

Opracowano: 2014-11-24 19:13:22

Trasa: Lipowa Ostre Schronisko PTTK Skrzyczne Lipowa Ostre


Niestety aura pokrzyżowała nam plany. Powyżej 1100m była gęsta mgła i trasa całkowicie oblodzona. Musielismy się zadowolić tylko zdobyciem Skrzycznego i po sniadaniu w schronisku zejście z powrotem tym samym szlakiem. A w planie było dojście do Malinowskiej Skały i zejście doliną Zimnika. Ale z pogodą się nie dyskutuje!.