Szlak zielony Babia Góra - Leśniczówka Stańcowa

Opis i galeria zdjęć z zielonego Szlak zielony Babia Góra - Leśniczówka Stańcowa szlaku Babia Góra (1725 m) Leśniczówka Stańcowa (880 m)
Babia Góra (1725 m)
Babia Góra (1725m) to najwyższy szczyt Beskidu Żywieckiego a zarazem najwyższy szczyt w Polsce znajdujący się poza Tatrami. Masyw Babiej Góry wraz z Pasmem Polic (1369m) i Pasmem Jałowieckim (Jałowiec 1110m) tworzą Pasmo Babiogórskie.

Wśród szlaków na Babią Górę wyróżnia się szlak żółty prowadzący ze Schroniska na Markowych Szczawinach na szczyt tzw. Akademicką Percią. Wyjątkowość tego szlaku polega na jego trudności - znajdują się tu klamry i łańcuchy.

Leśniczówka Stańcowa (880 m)
Długość odcinka: 4.2 km
Czas przejścia: 1.05 godz.   Suma podejść: 0 m    Śr. nachylenie: 0%    GOT: 7 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 2.05 godz.    Suma podejść: 820 m    Śr. nachylenie: 19.5%    GOT: 15 pkt.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące zielony szlak Babia Góra - Leśniczówka Stańcowa

Babie ze Słowacji

Autor: Majka_W

Opracowano: 2017-07-11 13:51:38

Trasa: Mała Babia Góra / Cyl Przełęcz Brona Markowe Szczawiny Babia Góra Leśniczówka Stańcowa


Niestety brak jest szlaków po stronie słowackiej. Start Orawska Półgóra Slana Voda - szlak czerwony na Małą Babią, potem zejście do schroniska, wejście na Diablak percią Akademicką, zejście zielonym do Stańcowej, potem szlakiem biebieskim przez granicę na Słowację do szlaku żółtego, tym szlakiem do miejsca startu. Wyszło 24 km. Dzień przepiękny. słonecznie, ale niezbyt gorąco. Niespodzianka na szczycie Diablaka - wiatr był tak minimalny, że po raz pierwszy nie musiałam zakładać kurtki. Turyści zresztą prawie tam plażowali!