Szlak czerwony Młada Hora - Bacówka PTTK Rycerzowa

Opis i galeria zdjęć z czerwonego Szlak czerwony Młada Hora  - Bacówka PTTK Rycerzowa szlaku Młada Hora (895 m) Bacówka PTTK Rycerzowa (1207 m)
Młada Hora (895 m)
Szlak wchodzi w las i stromo pnie się pod górę. Podejście nieco łagodnieje. Po drodze kilka polanek. Pozostawiając po prawej stronie szczyt Rycerzowej zwanej też Małą Rycerzową (1207m) schodzimy na przełęcz, gdzie znajduje się schronisko.
Bacówka PTTK Rycerzowa (1207 m)
Jedno z najmłodszych schronisk, bo powstałe w 1974 r. Takie same bacówki zbudowano następnie na Krawców Wierchu i na Maciejowej (Gorce). Schroniska te pomyślane są do obsługi indywidualnych turystów, a nie jak dawniej do turystyki masowej. Bacówka PTTK na Rycerzowej oferuje 35 miejsc noclegowych w pokojach 2, 3, 5 i 10 osobowych. Panorama górska jest imponująca, obejmuje swym zasięgiem pasma Lipowskiej i Rysianki, masyw Pilska i Babiej Góry, Tatry, Podhale oraz Niżne Tatry i Małą Fatrę na Słowacji.
Długość odcinka: 3.0 km
Czas przejścia: 1.10 godz.   Suma podejść: 320 m    Śr. nachylenie: 10.7%    GOT: 5 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 0.10 godz.    Suma podejść: 50 m    Śr. nachylenie: 1.7%    GOT: 4 pkt.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące czerwony szlak Młada Hora - Bacówka PTTK Rycerzowa

Rycerki-Wielka Rycerzowa-Przegibek-Rycerki

Autor:

Opracowano: 2014-02-08 19:18:56

Trasa: Rycerki Młada Hora Bacówka PTTK Rycerzowa Wielka Rycerzowa Bacówka PTTK Rycerzowa Przełęcz Przegibek Rycerki


Kolejny nietypowo lutowy dzień. Poranek rześki, więc podejście na Młado Horę poszło raz-dwa. Snieg pojawił się dopiero w okolicach Małej Rycerzowej, choć wcześniej pojawiały się na trasie "jęzory" lodowe. Wielką Rycerzową pokrywały niezbyt gęste chmury? a może resztki mgieł. Na niebieskim szlaku do Przegibka cieki wodne przecinające szlak dostarczały atrakcji w postaci lodowych rozliwisk o różnych rozmarach. Po dojściu na Przegibek szybkie wejście na Wielką Bendoszkę, widoki z niej warte są podejścia. Z powodu wycinki drzew zejście z Przegibka nie przebiegało cały czas po zielonym szlaku - brak oznaczeń.


Soblówka-Młada Hora-Rycerzowa-Soblówka

Autor: Majka_W

Opracowano: 2015-02-07 19:17:15

Trasa: Soblówka Przełęcz Kotarz Młada Hora Bacówka PTTK Rycerzowa Soblówka


Pogoda idealna, rano wprawdzie soczysty mróz, ale w miarę upływu czasu temperatura doszła do zera. Słońce cały dzień, zupełny brak wiatru. A las w w okowach śniegu. Warstwa śniegu nie za obfita, tylko na otwartych przestzreniach gruba. Śnieg sypki, zmrożonony. Szlak niebieski na przełęćz Kotarz lekko przetarty, na odcinku do Mładej Hory już lepiej utorowany. Czerwony do Hali Rycerzowej trudniejszy, a czarny od Bacówki - łatwizna, tylko w rejonie wycinki rozjeżdżony przez cieżki sprzęt.. Czas przejścia 6 godzin, wg GPS długość trasy to 15 km.