Szlak czarny Soblówka - Bacówka PTTK Rycerzowa

Opis i galeria zdjęć z czarnego Szlak czarny Soblówka - Bacówka PTTK Rycerzowa szlaku Soblówka (647 m) Bacówka PTTK Rycerzowa (1207 m)
Soblówka (647 m)
Szlak zaczyna się w centrum Soblówki na przystanku PKS Soblówka. Wraz ze znakami zielonymi prowadzi drogą w Dolinie Cichej. Nieco przed parkingiem, dzięki któremu zmotoryzowani mogą skrócić szlak, czarny szlak odbija w drogę w prawo, a następnie przekraczając niewielki potok przemierza polanę Huryrowa, a następnie wchodzi w las. Uwaga, szlak jest jednocześnie ścieżka rowerową. Zbliżając się do schroniska łączy się z szlakiem żółtym.
Bacówka PTTK Rycerzowa (1207 m)
Jedno z najmłodszych schronisk, bo powstałe w 1974 r. Takie same bacówki zbudowano następnie na Krawców Wierchu i na Maciejowej (Gorce). Schroniska te pomyślane są do obsługi indywidualnych turystów, a nie jak dawniej do turystyki masowej. Bacówka PTTK na Rycerzowej oferuje 35 miejsc noclegowych w pokojach 2, 3, 5 i 10 osobowych. Panorama górska jest imponująca, obejmuje swym zasięgiem pasma Lipowskiej i Rysianki, masyw Pilska i Babiej Góry, Tatry, Podhale oraz Niżne Tatry i Małą Fatrę na Słowacji.
Długość odcinka: 5.6 km
Czas przejścia: 1.45 godz.   Suma podejść: 500 m    Śr. nachylenie: 8.9%    GOT: 10 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 1.45 godz.    Suma podejść: 0 m    Śr. nachylenie: 0%    GOT: 6 pkt.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące czarny szlak Soblówka - Bacówka PTTK Rycerzowa

Wielka Rycerzowa

Autor: DaveBB

Opracowano: 2012-07-30 22:03:38

Trasa: Soblówka Bacówka PTTK Rycerzowa Wielka Rycerzowa Bacówka PTTK Rycerzowa Soblówka


PUK, PUK, to ja nadal męczę swoimi wycieczkami ;) Skoro postanowiłem, że będę odbywał wypad w góry raz w tygodniu tak też robię...Nastała kolejna niedziela i kolejny wypad w Beskid Żywiecki. Wcześniej tego nie pisałem, ale jak zwykle miałem problem z odnalezieniem szlaku w Soblówce, w końcu postanowiłem zapytać w leśniczówce...na szczęście gospodarz już nie spał, zostałem miło powitany przez leśniczego jak i przez jego psa. Po krótkiej rozmowie podziękowałem i po 10 minutach byłem już na szlaku.....