Bacówka PTTK Maciejowa - Rabka Zdrój - Opis i galeria zdjęć ze szlaku

Turbacz z Rabki Zdroju Głównym Szlakiem Beskidzkim - Szlak łatwy i atrakcyjny widokowo. Po drodze dwa schroniska. Główny Szlak Beskidzki przebiega przez centrum Rabki, park zdrojowy, obok sanatorium dziecięcego. Dochodząc do ostatnich zabudowań Rabki już można podziwiać panoramę Gorców, Beskidu Wyspowego i Tatr. Po krótkim, dość stromym podejściu prowadzi na Polanę Maciejową, a następnie na Polanę Przysłop, gdzie znajduje się pierwsze schronisko - Bacówka PTTK Maciejowa. Dalej trasa prowadzi grzbietem przez lasy i polany, by doprowadzić do Schroniska PTTK na Starych Wierchach. Dalej grzbietem coraz wyżej na Polanę Młynarska, Obidowiec, polanę Rozdziele, Halę Turbacz na sam szczyt Turbacza.
Bacówka PTTK Maciejowa (842 m) Rabka Zdrój (507 m)

Długość odcinka: 5.6 km
Czas przejścia: 1.00 godz.    Suma podejść: 0 m    Śr. nachylenie: 0%    GOT: 5 pkt.
W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 1.00 godz.    Suma podejść: 240 m    Śr. nachylenie: 4.3%    GOT: 8 pkt.

Opisy wycieczek udostępnione przez użytkowników

Maciejowa z Rabki 2012

Autor: *Eli*

Opracowano: 2012-07-08 20:20:04

Trasa: Rabka Zdrój Bacówka PTTK Maciejowa Rabka Zdrój


Korzystając z mało upalnego dnia (jedynego podczas naszego pobytu w Rabce), wybraliśmy się na krótką wycieczkę w góry. My, to znaczy ja, moja mama i mój niespełna roczny syn. Ten ostatni oczywiście wnoszony był na górę w nosidełku. I oczywiście całe wejście i połowę zejścia przespał. Ale w drodze powrotnej zdążył jeszcze najeść się jagód i poziomek, które aż prosiły się o poświęcenie chwili na ich konsumpcję. Mimo takich przystanków powrót okazał się dość szybki. A to pewno za sprawą burzy, która nas goniła. No i pierwsze krople deszczu spadły na nas, kiedy wchodziliśmy już do Rabki. Ale wyjście i tak było udane.


Turbacz 2013

Autor: Bartek

Opracowano: 2013-10-23 10:31:59

Trasa: Rabka Zdrój Bacówka PTTK Maciejowa Schronisko PTTK Stare Wierchy Obidowiec Turbacz Turbacz schronisko Turbacz Obidowiec Schronisko PTTK Stare Wierchy Bacówka PTTK Maciejowa Rabka Zdrój


Piękan pogoda, piękne widoki, warto zachaczyć o pomnik Józefa Kurasia "Ognia" znajdujący się około 10 min od schroniska idąc szlakiem na Nowy Targ.


Rabka - Maciejowa

Autor: Majka_W

Opracowano: 2014-07-01 10:56:26

Trasa: Rabka Zdrój Bacówka PTTK Maciejowa Rabka Zdrój


Przejście w ramach marszu NW na zawodach z cyklu Perły Małopolski. Trasa faktyczna była trochę inna niż wykazał kalkulator - szlakiem czarnym tylko do styku z czerwonym i zejście czerwonym (bez podchodzenia do bacówki), w sumie wg organizatora to było 10 km. Początek i koniec trasy koło amfiteatru w Parku Zdrojowym.


przez Gorce

Autor: Majka_W

Opracowano: 2015-09-01 12:38:24

Trasa: Krościenko nad Dunajcem Lubań Polana Morgi Stacja turystyczna Studzionki Przełęcz Knurowska Rąbaniska Kiczora Polana Gabrowska Turbacz schronisko Turbacz Obidowiec Schronisko PTTK Stare Wierchy Bacówka PTTK Maciejowa Rabka Zdrój


przejście tej trasy dokonało się dzięki wspólpracy - jedna osoba wystartowała z Rabki do Krościenka, a druga (czyli ja) z Krościenka do Rabki. Podczas spotkania wymiana kluczyków do aut, by każdy miał czym wracać. Dzień był piękny, niezbyt jeszcze upalny, rano sporo mgieł. Na Lubaniu trwa budowa platformy widokowej. Trasa niezbyt trudna, mimo sporej sumy wzniesień. Jedynie wejście na Kiczorę, a wlaściwie Gabrowską było męczące. No ale w nogach już prawie 30 km. Trzevba też było się dobrze zaopatrzyć, bo pierwsze schronisko na trasie to te pod Turbaczem, czyli po 31 km. Czzas przejścia 11 godzin, w tym 1 godzina postojów.