Szlak czerwony Bacówka PTTK Maciejowa - Rabka-Zdrój

Opis i galeria zdjęć z czerwonego Szlak czerwony Bacówka PTTK Maciejowa - Rabka-Zdrój szlaku Bacówka PTTK Maciejowa (842 m) Rabka-Zdrój (507 m)
Bacówka PTTK Maciejowa (842 m)
Rabka-Zdrój (507 m)
Długość odcinka: 5.6 km
Czas przejścia: 1.00 godz.   Suma podejść: 0 m    Śr. nachylenie: 0%    GOT: 5 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 1.00 godz.    Suma podejść: 240 m    Śr. nachylenie: 4.3%    GOT: 8 pkt.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące czerwony szlak Bacówka PTTK Maciejowa - Rabka-Zdrój

Maciejowa z Rabki 2012

Autor: *Eli*

Opracowano: 2012-07-08 20:20:04

Trasa: Rabka-Zdrój Bacówka PTTK Maciejowa Rabka-Zdrój


Korzystając z mało upalnego dnia (jedynego podczas naszego pobytu w Rabce), wybraliśmy się na krótką wycieczkę w góry. My, to znaczy ja, moja mama i mój niespełna roczny syn. Ten ostatni oczywiście wnoszony był na górę w nosidełku. I oczywiście całe wejście i połowę zejścia przespał. Ale w drodze powrotnej zdążył jeszcze najeść się jagód i poziomek, które aż prosiły się o poświęcenie chwili na ich konsumpcję. Mimo takich przystanków powrót okazał się dość szybki. A to pewno za sprawą burzy, która nas goniła. No i pierwsze krople deszczu spadły na nas, kiedy wchodziliśmy już do Rabki. Ale wyjście i tak było udane.


Turbacz 2013

Autor: Bartek

Opracowano: 2013-10-23 10:31:59

Trasa: Rabka-Zdrój Bacówka PTTK Maciejowa Schronisko PTTK Stare Wierchy Obidowiec Turbacz Schronisko PTTK na Turbaczu Turbacz Obidowiec Schronisko PTTK Stare Wierchy Bacówka PTTK Maciejowa Rabka-Zdrój


Piękan pogoda, piękne widoki, warto zachaczyć o pomnik Józefa Kurasia "Ognia" znajdujący się około 10 min od schroniska idąc szlakiem na Nowy Targ.


Rabka - Maciejowa

Autor: Majka_W

Opracowano: 2014-07-01 10:56:26

Trasa: Rabka-Zdrój Bacówka PTTK Maciejowa Rabka-Zdrój


Przejście w ramach marszu NW na zawodach z cyklu Perły Małopolski. Trasa faktyczna była trochę inna niż wykazał kalkulator - szlakiem czarnym tylko do styku z czerwonym i zejście czerwonym (bez podchodzenia do bacówki), w sumie wg organizatora to było 10 km. Początek i koniec trasy koło amfiteatru w Parku Zdrojowym.


przez Gorce

Autor: Majka_W

Opracowano: 2015-09-01 12:38:24

Trasa: Krościenko nad Dunajcem Lubań Polana Morgi Studzionki stacja turystyczna Przełęcz Knurowska Rąbaniska Kiczora Polana Gabrowska Schronisko PTTK na Turbaczu Turbacz Obidowiec Schronisko PTTK Stare Wierchy Bacówka PTTK Maciejowa Rabka-Zdrój


przejście tej trasy dokonało się dzięki wspólpracy - jedna osoba wystartowała z Rabki do Krościenka, a druga (czyli ja) z Krościenka do Rabki. Podczas spotkania wymiana kluczyków do aut, by każdy miał czym wracać. Dzień był piękny, niezbyt jeszcze upalny, rano sporo mgieł. Na Lubaniu trwa budowa platformy widokowej. Trasa niezbyt trudna, mimo sporej sumy wzniesień. Jedynie wejście na Kiczorę, a wlaściwie Gabrowską było męczące. No ale w nogach już prawie 30 km. Trzevba też było się dobrze zaopatrzyć, bo pierwsze schronisko na trasie to te pod Turbaczem, czyli po 31 km. Czzas przejścia 11 godzin, w tym 1 godzina postojów.