Szlak zielony Krzeszów Dolny - Łamana Skała

Opis i galeria zdjęć z zielonego Szlak zielony Krzeszów Dolny - Łamana Skała szlaku Krzeszów Dolny (466 m) Łamana Skała (888 m)
Krzeszów Dolny (466 m)
Łamana Skała (888 m)
Długość odcinka: 6.1 km
Czas przejścia: 2.05 godz.   Suma podejść: 360 m    Śr. nachylenie: 5.9%    GOT: 9 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 1.05 godz.    Suma podejść: 50 m    Śr. nachylenie: 0.8%    GOT: 6 pkt.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące zielony szlak Krzeszów Dolny - Łamana Skała

Rzyki-Leskowiec-Krzeszów-Potrójna-Leskowiec-Rzyki

Autor: Majka_W

Opracowano: 2013-12-27 12:25:36

Trasa: Krzeszów Dolny Łamana Skała Schronisko PTTK na Leskowcu / Groń Jana Pawła II Jagódki Schronisko PTTK na Leskowcu / Groń Jana Pawła II Krzeszów Górny


Jak na koniec grudnia pogoda nietypowa - właściwie wiosenna, było ponad 10 stopni od samego rana. Wiatr tylko w części trasy był porywisty, ale nadal ciepły. Błota na trasie niewiele, było nawet sporo rozmiękłego śniegu lub niewielka skorupa lodowa na trasie. Faktyczna trasa wyglądała tak jak w tytule, a nie jak w kalkulatorze. Nie dało się w kalkulatorze połączyć szlaków w Krzeszowie.

A więc początek Rzyki Jagódki i czarnym do schroniska na Leskowcu, potem czerwonym w stronę Krzeszowa, ale na wysykości Palusowej Góry zmieniliśmy szlak turystyczny na szlak czerwony spacerowy "szlak buków", który doprowadził nas do węzła, gdzie rozchodził się szlak zielony i żółty. My wybraliśmy zielony, którym doszliśmy do szlaku czerwonego w okolicy Smrekowice. I tym czerwonym zmknęliśmy pętlę pod schroniskiem na Leskowcu. Potem tylko zejście czarnym do Rzyk. Całość trasy to 20 km, a czas przejścia 6 godzin. Chętnie wrócę na tą trasę na wiosnę!