Szlak zielony Przełęcz Bukowska - Porąbka (Urząd Gminy)

Opis i galeria zdjęć z zielonego Szlak zielony Przełęcz Bukowska - Porąbka (Urząd Gminy) szlaku Przełęcz Bukowska (668 m) Porąbka (Urząd Gminy) (261 m)
Przełęcz Bukowska (668 m)
Porąbka (Urząd Gminy) (261 m)
Długość odcinka: 5.0 km
Czas przejścia: 1.40 godz.   Suma podejść: 400 m    Śr. nachylenie: 8%    GOT: 9 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 1.40 godz.    Suma podejść: 0 m    Śr. nachylenie: 0%    GOT: 5 pkt.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące zielony szlak Przełęcz Bukowska - Porąbka (Urząd Gminy)

Porąbka-Żar-Przełęcz Kocierska-Przełęcz Bukowska-Porąbka

Autor: Majka_W

Opracowano: 2014-06-07 21:00:27

Trasa: Porąbka (Urząd Gminy) Porąbka Żar Przełęcz Isepnicka Cisowa Przełęcz Przełęcz Kocierska Przełęcz Targanicka Przełęcz Bukowska Porąbka (Urząd Gminy)


Dzień był piękny. Rano jeszcze chłodno, ale podejście na górę Żar rozgrzewa. A tam już gorąco jak na patelni. Więc uciekamy dalej, choć trasa prowadzi jeszcze droga asfaltową, ale przy trelach skowronków. Potem na przemian to w górę tp w dół, aż do przełęczy Kocierskiej. Wyjatkowo tam pusto jak na tak ładny dzień. Z przełęczy Kocierskiej już reszta trasy szlakiem zielonym, w lesie przyjemnie chłodno, ale po wyjściu na przełęcze gorąco. Łąki pełne kwiatów. Turystów niewielu, więcej rowerzystów. Zejście z przełęczy Bukowskiej do Porąbki dość męczące, bo strome i wąwozem wyżłobionym przez ulewy, pełnym kamieni i połamanych gałęzi. Trasa około 25 km, zrobiona w wolnym tempie w 8,5 godziny. Ale było tak ładnie, że nie chciało się przyspieszać.