Szlak czarny Kotarnica - Sopotnia Wielka

Opis i galeria zdjęć z czarnego Szlak czarny Kotarnica  - Sopotnia Wielka szlaku Kotarnica (1156 m) Sopotnia Wielka (620 m)
Kotarnica (1156 m)
Sopotnia Wielka (620 m)
Długość odcinka: 2.9 km
Czas przejścia: 1.30 godz.   Suma podejść: 540 m    Śr. nachylenie: 18.6%    GOT: 8 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 1.30 godz.    Suma podejść: 0 m    Śr. nachylenie: 0%    GOT: 3 pkt.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące czarny szlak Kotarnica - Sopotnia Wielka

Sopotnia M.-Kotarnica-Sopotnia W.-Rysianka-Romanka-Sopotnia M.

Autor: Majka_W

Opracowano: 2013-11-07 14:09:32

Trasa: Sopotnia Wielka Kolonia Schronisko PTTK Hala Rysianka Romanka Kotarnica Sopotnia Mała Kotarnica Sopotnia Wielka


Przebieg trasy tak jak w tytule, a nie jak wg kalkulatora. Trzeba jeszcze do trasy doliczyć odcinek Sopotnia Wielka - Sopotnia Wielka Kolonia ,jakieś 4 km drogą (po zejściu z Kotarnicy do Sopotni Wielkiej). Dość męcząca wycieczka, głównie z powodu dwukrotnego zejścia z Kotarnicy, której przejście jest zawsze upierdliwe, a i odcinek z Sopotni Wielkiej do Koloni też się dłuży. Ale trasa Sopotnia Kolonia-Rysianka przepiękny, wąska ścieżka wije się po zboczu.


Sopotnia Wlk-Rysianka-Romanka-Sopotnia Wlk

Autor: Majka_W

Opracowano: 2014-02-02 21:25:19

Trasa: Sopotnia Wielka Kolonia Schronisko PTTK Hala Rysianka Romanka Kotarnica Sopotnia Wielka


Zima odpuściła, ale podczas podejścia jeszcze był lekki mróz. Szlak niebieski tuż po tym jak odchodzi od drogi jest zamknięty, ze względu na wycinkę. Ale jest niedziela, więc prac nie ma. Zresztą powalone drzewa nie spawiały trudności. Prawdziwą przeszkodą były skorupy lodowe na ścieżce, które trzeba było obchodzić. Pomimo tego dość szybko dotarłysmy do schroniska na Hali Rysianka - jak zwykle pełno turystów. Na trasie od przełęczy Pawlusiej do szczytu Romanki solidne podmuchy wiatru, na szczęście bardziej z tyłu i boku. Zejście z Romanki było szybkie, niewielka warstwa śniegu pokryła kamienistą ścieżkę, potem podłoże pokryte było drobnymi gałązkami świerka, więc było bardzo miękko. Zejście z Kotarnicy jak zwykle dało "w kość", ale temperatura prawie wiosenna.  Potem jeszcze prawie 3 km spacer do samochodu zaparkowanego na początku niebieskiego szlaku. Cała wycieczka trwała 4,5 godz.