Szlak niebieski Schronisko PTTK Hala Rysianka - Sopotnia Wielka Kolonia

Opis i galeria zdjęć z niebieskiego Szlak niebieski Schronisko PTTK Hala Rysianka - Sopotnia Wielka Kolonia szlaku Schronisko PTTK Hala Rysianka (1271 m) Sopotnia Wielka Kolonia (720 m)
Schronisko PTTK Hala Rysianka (1271 m)
Schronisko na Hali Rysiance powstało w latach trzydziestych i ma skomplikowaną historię. Początkowo powstawało jako budynek mieszkalny, ale jak się okazało budowany bez zezwolenia. Wstrzymaniem budowy zainteresowana była równiez niemiecka organizacja turystyczna Beskidenverein, która nieopodal na Hali Lipowskiej zbudowała swoje schronisko. Dzięki pomocy Tatrzańskiego Towarzystwa Narciarzy budowę ukończono i tak mamy dwa schroniska niemal obok siebie. Z Hali Rysianka mozna podziwiać Pilsko i Babia Górę, Tatry i Małą Fatrę.
Sopotnia Wielka Kolonia (720 m)
Długość odcinka: 5.8 km
Czas przejścia: 2.40 godz.   Suma podejść: 551 m    Śr. nachylenie: 9.5%    GOT: 10 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 1.40 godz.    Suma podejść: 0 m    Śr. nachylenie: 0%    GOT: 7 pkt.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące niebieski szlak Schronisko PTTK Hala Rysianka - Sopotnia Wielka Kolonia

Rysianka z Sopotni Wielkiej

Autor: jkab@op.pl

Opracowano: 2013-10-29 22:15:09

Trasa: Sopotnia Wielka Kolonia Schronisko PTTK Hala Rysianka Sopotnia Wielka Kolonia


Trasa rekreacyjna.

Polecam jako spacer rodzinny. Możliwe zejście "na skróty" choć troszkę strome...


Sopotnia Wielka-Romanka-Rysianka-Sopotnia Wielka

Autor: Majka_W

Opracowano: 2014-11-10 19:06:54

Trasa: Sopotnia Wielka Kotarnica Romanka Schronisko PTTK Hala Rysianka Sopotnia Wielka Kolonia Sopotnia Wielka Mrozówki Sopotnia Wielka


To odwrócenie wycieczki z lutego tego roku. Zamiar był wprawdzie inny - wycieczka miała prowadzić z Rysianki przez Trzy Kopce na Halę Miziową, a stamtąd przez Uszczawne do Sopotni, ale choć dzień był słoneczny, to jednak tempo było zbyt słabe by zdążyć z tą trasą przed zmrokiem. Kotarnica nie była tym razem przykra, czy to dzięki temu, że przyjemniej się wchodziło przy jesiennym chłodku, niż w upale, czy też pod koniec sezonu lepsza kondycja. Na Rysiance tłumy, a schodząc szlakiem niebieskim do Sopotni spotykaliśmy non-stop kolejnych turystów. A ciasto drożdżowe w schronisku pycha!