Szlak niebieski Przełęcz Krowiarki - Policzne

Opis i galeria zdjęć z niebieskiego Szlak niebieski Przełęcz Krowiarki - Policzne szlaku Przełęcz Krowiarki (1012 m) Policzne (712 m)
Przełęcz Krowiarki (1012 m)
Przełęcz Krowiarki to najwyższa przełęcz Beskidów Zachodnich, która jest dostępna komunikacyjnie. Przy zapchanej zakopiance stanowi alternatywę dla jedących w Tatry od strony Śląska. Znajduje sie tutaj parking, ale jego wielkość jest niewystarczająca dla tłumów turystów, którzy od wiosny do jesieni atakują Babia Górę. Wtenczas parking poszerza swój obszar na pobocze drogi. Przełęcz jest zalesiona, więc oprócz sznurka samochodów nic tu nie zobaczymy. Zapłacimy za to najpierw za parking, potem za bilet wstępu do Babiogórskiego Parku Narodowego i ruszymy na Babią lub do schroniska na Markowych Szczawinach.
Policzne (712 m)
Długość odcinka: 4.3 km
Czas przejścia: 1.30 godz.   Suma podejść: 300 m    Śr. nachylenie: 7%    GOT: 6 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 1.30 godz.    Suma podejść: 0 m    Śr. nachylenie: 0%    GOT: 4 pkt.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące niebieski szlak Przełęcz Krowiarki - Policzne

Sokolica k. Babiej Góry

Autor: Szysza

Opracowano: 2016-08-23 21:55:39

Trasa: Markowa Markowe Szczawiny Szkolnikowe Rozstaje Sokolica Przełęcz Krowiarki Policzne


Miało być na Babią i Halę Krupową - Babia pokazała, dlaczego jest tak nazywana. Wahania pogody dokładnie takie, jak nastrój u kobiety w czasie miesiączki. Dobrze, że chociaż taki spacerek udało się zrobić. Wg kilku prognóz pogody - miały być przelotne deszczyki. Jak zaczęło kropić na Markowych Szczaeinach, było już tylko gorzej,