Szlak zolty Skrajny Granat - Czarny Staw Gąsienicowy

Opis i galeria zdjęć z Szlak zolty Skrajny Granat  - Czarny Staw Gąsienicowy szlaku Skrajny Granat (2226 m) Czarny Staw Gąsienicowy (1624 m)
Skrajny Granat (2226 m)

3 - szlak dość trudny (wymaga użycia rąk dla równowagi, bywają łańcuchy)
Piarżyskiem schodzimy w dół. Następnie skałami, gdzie spotykamy klamry i łańcuchy. Trawersujemy szeroki żleb, schodzimy rumowiskiem skalnym, a następnie ścieżką wśród kosodrzewiny. Dochodzimy do Czarnego Stawu Gąsienicowego, który będziemy obchodzić kamienną ścieżką za znakami niebieskimi.
Czarny Staw Gąsienicowy (1624 m)
Czarny Staw Gąsienicowy zwany także Czarnym Stawem pod Kościelcem to największy z Gąsienicowych Stawów, a piąte co do powierzchni jezioro w Tatrach. Wymiary: 665 na 425 m. Czarny Staw jest jednym z kilku jezior tatrzańskich, w którym żyją ryby – pstrągi, które zostały tutaj jednak wpuszczone sztucznie, w 1881 roku. Przy północno-wschodnim brzegu jeziora znajduje się niewielka wysepka, na której w 1909 roku projektowano utworzenie mauzoleum Juliusza Słowackiego, choć wieszcz nigdy w Tatrach nie był. Nazwa stawu pochodzi od ciemnej barwy jego wód, wywołanej przez żyjące tam sinice. [ET] [TAT]
Długość odcinka: 2.2 km
Czas przejścia: 1.35 godz.   Suma podejść: 600 m    Śr. nachylenie: 27.3%    GOT: 8 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 1.35 godz.    Suma podejść: 0 m    Śr. nachylenie: 0%    GOT: 2 pkt.