Szlak czerwony Przełęcz Liliowe - Kasprowy Wierch

Opis i galeria zdjęć z czerwonego Szlak czerwony Przełęcz Liliowe  - Kasprowy Wierch szlaku Przełęcz Liliowe (1952 m) Kasprowy Wierch (1985 m)
Przełęcz Liliowe (1952 m)

2 - szlak nieco trudny (konieczne buty trekingowe)

Szlak biegnie głównym grzbietem Tatr. Skałkami wchodzimy na Beskid, a następnie już wygodną ścieżka schodzimy łagodnie do Suchej Przełęczy, a następnie na szczyt Kasprowego Wierchu.
Kasprowy Wierch (1985 m)
Długość odcinka: 1.3 km
Czas przejścia: 0.25 godz.   Suma podejść: 70 m    Śr. nachylenie: 5.4%    GOT: 2 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 0.25 godz.    Suma podejść: 110 m    Śr. nachylenie: 8.5%    GOT: 2 pkt.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące czerwony szlak Przełęcz Liliowe - Kasprowy Wierch

2011 Tatry Dolina Pięciu Stawów Polskich i Dolina Rybiego Potoku

Autor: Eridor

Opracowano: 2012-06-05 19:06:11

Trasa: Palenica Białczańska Wodogrzmoty Mickiewicza Schronisko PTTK w Roztoce Wodogrzmoty Mickiewicza Rzeżuchy Siklawa Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich Siklawa Tablica S.Bronikowskiego Zawrat Świnica Świnicka Przełęcz Przełęcz Liliowe Kasprowy Wierch Dwoiśniak Schronisko PTTK na Hali Gąsienicowej Czarny Staw Gąsienicowy Kozia Dolinka Kozia Przełęcz Tablica S.Bronikowskiego Siklawa Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich Schronisko PTTK nad Morskim Okiem Dolina za Mnichem Szpiglasowa Przełęcz Dolina za Mnichem Wrota Chałubińskiego Dolina za Mnichem Schronisko PTTK nad Morskim Okiem Rysy Czarny Staw nad Morskim Okiem Wodogrzmoty Mickiewicza Palenica Białczańska


Pierwsza po wielu latach wycieczka w Tatry W planach co prawda była Orla Perć (niestety pogoda nie dopisała) i Rysy (z których musieliśmy się wycofać na ostatnich łańcuchach z powodu burzy śnieżnej), ale i tak można ją uznać jako bardzo dobrą :) Wideo relacja: Na youtube. Playlista będzie uzupełniana!


http://www.youtube.com/playlist?list=PLA6D0732FB62355C5&feature=view_all

Kiry-świnica-kuźnice

Autor: k.polon@interia.pl

Opracowano: 2013-11-13 15:46:59

Trasa: Kiry Wyżnia Kira Miętusia Chuda Przełęcz Ciemniak Krzesanica Małołączniak Kopa Kondracka Przełęcz pod Kopą Kondracką Kasprowy Wierch Przełęcz Liliowe Świnicka Przełęcz Świnica Świnicka Przełęcz Przełęcz Liliowe Kasprowy Wierch Myślenickie Turnie Kuźnice


15.08.2013 Baardzo wcześnie rano z Katowic do Zakopca. Z dworca busem do Kir. No i Czerwone Wiechy. Potem na Kasprowy. Tam milion ludzi, bo zaczynał się długi weekend. Było jeszcze bardzo wcześnie to polazłem na Swinicę. (akurat śmigłowiec zabieral turystkę, która spadła ze Swinicy, niestety wypadek śmiertelny). No i z powrotem na Kasprowy i zielonym do Kuźnic. Pogoda idealna , widoki na 5+.Ostatni autobus do Krakowa i do domku , do Katowic.  Fajny, jednodniowy wypad. Trochę długo się jedzie , ale warto.