Szlak czerwony Chuda Przełęcz - Wyżnia Kira Miętusia

Opis i galeria zdjęć z czerwonego Szlak czerwony Chuda Przełęcz  - Wyżnia Kira Miętusia szlaku Chuda Przełęcz (1850 m) Wyżnia Kira Miętusia (962 m)
Chuda Przełęcz (1850 m)

2 - szlak nieco trudny (konieczne buty trekingowe)
Schodzimy z Chudej Przełęczy. Po drodze ciekawa turnia o nazwie Piec. Wchodzimy w las. Po drodze Polana Upłaz z widokiem na Kominiarski Wierch. Teraz długie zejście prze las. Na koniec złączenie ze szlakiem czarnym biegnącym Ścieżką ponad Reglami dochodzimy do dna Doliny Kościeliskiej.
Wyżnia Kira Miętusia (962 m)
Długość odcinka: 3.5 km
Czas przejścia: 2.30 godz.   Suma podejść: 900 m    Śr. nachylenie: 25.7%    GOT: 13 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 1.30 godz.    Suma podejść: 0 m    Śr. nachylenie: 0%    GOT: 4 pkt.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące czerwony szlak Chuda Przełęcz - Wyżnia Kira Miętusia

Czerwone Wierchy z Doliny Małej Łąki

Autor: stacz65

Opracowano: 2011-10-23 13:51:24

Trasa: Gronik Wielka Polana w Dolinie Małej Łąki Przełęcz Kondracka Kopa Kondracka Małołączniak Krzesanica Ciemniak Chuda Przełęcz Wyżnia Kira Miętusia Przełęcz Przysłop Miętusi Gronik


Wyszliśmy o dzisiątej z parkingu przy drodze Zakopane - Kiry (opłata 10 zł w godzinach 7.00-19.00). Z powrotem do parkingu doszliśmy o dwudziestej. Po drodze liczne przerwy na zdjęcia lustrzanką. Wyjątkowo na przełęczy Kondrackiej nie wiało. Giewont pominęliśmy - jak zwykle tłum ludzi. Słowacja w słońcu, Polska w chmurach i taka pogoda była cały dzień. Z Małołączniaka jeden z najlepszych widoków w Tatrach.


https://picasaweb.google.com/czajkastr/CzerwoneWierchy?authkey=Gv1sRgCKiyeih5bTtigE