Szlak czerwony Kasina Wielka PKP - Lubogoszcz

Opis i galeria zdjęć z czerwonego Szlak czerwony Kasina Wielka PKP - Lubogoszcz szlaku Kasina Wielka PKP (555 m) Lubogoszcz (968 m)
Kasina Wielka PKP (555 m)
Lubogoszcz (968 m)
Długość odcinka: 4.6 km
Czas przejścia: 1.30 godz.   Suma podejść: 50 m    Śr. nachylenie: 1.1%    GOT: 5 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 1.30 godz.    Suma podejść: 470 m    Śr. nachylenie: 10.2%    GOT: 9 pkt.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące czerwony szlak Kasina Wielka PKP - Lubogoszcz

Wiosenna wyrypa w Beskidzie Wyspowym - 28.04.2012

Autor: wujek

Opracowano: 2012-04-30 09:51:36

Trasa: Mszana Dolna Ćwilin Przełęcz Gruszowiec Śnieżnica Kasina Wielka PKP Lubogoszcz Lubogoszcz (zachodni) Kasinka Mała Szczebel Przełęcz Glisne


Po Beskidzie Małym przyszła kolej na jeszcze piękniejszy Beskid Wyspowy. To wyjątkowe pasmo górskie nie ma sobie równych w całej Polsce. Nieprzypadkowo nosi nazwę Wyspowy – praktycznie każdy ze szczytów stanowi odrębną „wyspę” o ogromnych różnicach wysokości w stosunku do leżących u ich stóp malowniczych miejscowości. Żaden inny górski masyw nie jest tak właśnie ukształtowany. A do tego należy dodać niezwykłe walory krajobrazowe i bogactwo szlaków. Nasz plan był konkretny – zdobyć za jednym zamachem cztery szczyty: Ćwilin, Śnieżnicę, Lubogoszcz i Szczebel. Baza wypadowa – Mszana Dolna, wokół której przebiegać będzie 40km pętla. Do pokonania aż 2300m przewyższenia! Jeszcze nigdy w moich górskich wędrówkach nie udało się naraz pokonać tak wymagającej trasy, której główną trudnością były niezwykle strome podejścia i zejścia. Ostatecznie, dzięki spokojnemu tempu i ustawicznemu nawadnianiu (temp. ok. 27C) udało się pokonać zaplanowaną pętlę bez uszczerbku dla zdrowia ;-) Na pewno będziemy tu wracać, starając się poznawać kolejne zakątki tego terenu. Wiosna w Beskidzie Wyspowym jest przepiękna!


http://www.fotografie.nowytarg.pl/224,wiosenna_wyrypa_w_beskidzie_wyspowym_%E2%80%93_28.04.2012.html