Szlak czerwony Krościenko nad Dunajcem - Dzwonkówka

Opis i galeria zdjęć z czerwonego Szlak czerwony Krościenko nad Dunajcem - Dzwonkówka szlaku Krościenko nad Dunajcem (422 m) Dzwonkówka (983 m)
Krościenko nad Dunajcem (422 m)
Dzwonkówka (983 m)
Długość odcinka: 4.9 km
Czas przejścia: 2.10 godz.   Suma podejść: 550 m    Śr. nachylenie: 11.2%    GOT: 11 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 1.10 godz.    Suma podejść: 10 m    Śr. nachylenie: 0.2%    GOT: 6 pkt.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące czerwony szlak Krościenko nad Dunajcem - Dzwonkówka

Rabka-Wołosate-czerw.szlak

Autor: kiki59

Opracowano: 2012-06-26 23:46:26

Trasa: Rabka-Zdrój Bacówka PTTK Maciejowa Schronisko PTTK Stare Wierchy Obidowiec Turbacz Schronisko PTTK na Turbaczu Polana Gabrowska Kiczora Rąbaniska Przełęcz Knurowska Studzionki stacja turystyczna Polana Morgi Lubań Krościenko nad Dunajcem Dzwonkówka Przełęcz Przysłop Schronisko PTTK Przehyba Wielka Przehyba Radziejowa Przełęcz Żłobki Wielki Rogacz Niemcowa Kordowiec Rytro Makowica Przełęcz Bukowina Hala Pisana Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej Runek Jaworzyna Krynicka Schronisko PTTK Krynica Czarny Potok Krynica-Zdrój Krynica-Zdrój kościół Huzary Mochnaczka Niżna Izby Ropki Hańczowa - skrzyżowanie szlaków Hańczowa Kozie Żebro Regietów Niżny Krzywa Ochabiska Wołowiec Bacówka PTTK Bartne Magura Wątkowska Trzy Kopce Ostrysz Przełęcz Hałbowska Kamień Kąty Grzywacka Góra Polana nad Kątami Chyrowa grzbiet Chyrowej pustelnia św. Jana Nowa Wieś Cergowa Lubatowa Iwonicz Zdrój Sucha Góra Rymanów Zdrój Tarnawka (dolina Wisłoczka) Puławy Puławy Górne rozdroże pod Zrubaniem Przełęcz pod Tokarnią Tokarnia Komańcza Duszatyn Chryszczata Pocak - cm.woj.1915 Przełęcz Żebrak Jaworne siodło pod Jawornem Wołosań Hon Bacówka pod Honem Cisna Małe Jasło Jasło Okrąglik Smerek Wieś Przełęcz M.Orłowicza Schronisko PTTK na Połoninie Wetlińskiej Brzegi Górne Połonina Caryńska Hotel PTTK Ustrzyki Górne Przełęcz Siodło Tarnica Przełęcz Siodło Przełęcz 1160 m Halicz Przełęcz Bukowska Wołosate


Pogoda dobra, lecz w ostatni dzień dwie burze w Bieszczadach. Szlak bardzo źle oznakowany w Beskidzie Niskim, szczególnie na rozdrożach.Szlak od Puław do Komańczy i od Komańczy do Cisnej dość długi bez możliwości noclegu.Na szlaku od Rabki do Smerek wieś spotkaliśmy tylko dwóch turystów, którzy też szli czerwonym szlakiem, ale od Wołosatego.W Bieszczadach już byli turyści. Ze względu na krótki czas wyprawy, przejście było trochę męczące.


Spacer z Krościenka na Dzwonkówkę

Autor: mynaszlaku

Opracowano: 2012-11-02 07:44:24

Trasa: Krościenko nad Dunajcem Dzwonkówka Jaworzynka Tylmanowa Rzeka


Dzisiejsza podróż na Dzwonkówkę miała bardziej charakter spacerowy, niż tak jak dotychczas kiedy wędrowaliśmy aby zdobywać najwyższe szczyty poszczególnych pasm górskich.

Punktem startowym naszej wyprawy było Krościenko. Z tej miejscowości właśnie wyruszyliśmy czerwonym szlakiem w stronę Dzwonkówki ( 983 m ). Jeszcze przed wejściem na szlak zawitaliśmy do oddziału PTTK. O godzinie 9:20 byliśmy już na szlaku. Aby na niego trafić trzeba za mostem skręcić w lewo. Najpierw trasa prowadziła nas drogą asfaltową. Dopiero na rozstaju skręciliśmy do góry. Jest to w miejscu gdzie mamy kierunkowskaz na drzewie „Do źródła”. Idąc ku górze zostawialiśmy w tyle miejsce, z którego zaczynaliśmy naszą podróż. Po drodze na szczyt mijaliśmy po lewej stronie kapliczkę. Wędrując do naszej Dzwonkówki zdobyliśmy 2 mniejsze szczyty; Stajkowa ( 726 m ) i Groń ( 803 m ). Wreszcie opuściliśmy las i weszliśmy na polanę. Nic w tym dziwnego, lecz kiedy spojrzeliśmy w prawo naszym oczom ukazały się potężne Tatry. Zatrzymaliśmy się tam aby odpocząć i coś zjeść. Oczywiście nie mogło zabraknąć małej sesji zdjęciowej.

Około godziny 12:30 wróciliśmy na czerwony szlak. Musieliśmy uważać ponieważ nasza dalsza trasa miała nas prowadzić już szlakiem żółtym w kierunku Łącka. Na trasie spotkaliśmy bardzo miłą grupę podróżników, którzy wędrowali od strony Przehyby. Szliśmy może z nimi kilkanaście minut lecz zrobili sobie przerwę i dalej kontynuowaliśmy naszą podróż sami. Idąc dalej szlakiem żółtym delektowaliśmy się widokami Tatr i Pienin. Po minięciu kilku gospodarstw dotarliśmy do miejsca ,w którym dochodzi z Tylmanowej szlak zielony.

Właśnie szlakiem zielonym zmierzaliśmy dalej w kierunku Tylmanowej. Szlak na początku nie wydawał się zbyt ciężki. Dopiero w połowie trasy robi się bardzo stromo i trzeba bardzo uważać ponieważ łatwo jest się przewrócić na kamieniach. Po zejściu i minięciu strumyka trzeba uważnie obserwować znaki ponieważ w pewnym momencie należy lekko skręcić w lewo. Od tej pory trasa jest bardzo wąska pomiędzy drzewami i krzewami.

Zbliżając się do końca naszej wędrówki przeszliśmy przez most i skierowaliśmy się na najbliższy przystanek. Kilka minut później dołączyli do nas Ci ludzie, których wcześniej spotkaliśmy. Okazało się, że oni również czekają na autobus do Nowego Sącza.

Trasa

Krościenko – Stajkowa (726 m) – Groń (803 m) – Dzw0nkówka (983 m) – Przełęcz Złotne (782 m) – Błyszcz (945 m) – Tylmanowa

Więcej na naszej stronie


www.mynaszlaku.pl

Kluszkowce - Lubań - Bereśnik - Sokolica - Krościenko n/D

Autor: Szysza

Opracowano: 2014-08-11 19:49:28

Trasa: Kluszkowce Lubań Krościenko nad Dunajcem Dzwonkówka Schronisko PTTK na Bereśniku Szczawnica Szafranówka Schronisko PTTK Orlica Sokolica Krościenko nad Dunajcem


Dzwonkówka miała prowadzić nie na Bereśnik, a na Radziejową, Wielki Rogacz i za ciosem Rozdziela z przejściem przez Wysoką. Sprzęt niestety postanowił współpacować nie z moją Panią i mną, a z pogodą i oba czynniki zweryfikowały plan po swojemu. Tymczasem przed Orlicą znów się przejaśniać zaczęło.