Szlak zielony Końska Droga - Schronisko PTTK na Połoninie Wetlińskiej

Opis i galeria zdjęć z zielonego Szlak zielony Końska Droga - Schronisko PTTK na Połoninie Wetlińskiej szlaku Końska Droga (980 m) Schronisko PTTK na Połoninie Wetlińskiej (1255 m)
Końska Droga (980 m)
Schronisko PTTK na Połoninie Wetlińskiej (1255 m)
Długość odcinka: 1.4 km
Czas przejścia: 0.35 godz.   Suma podejść: 230 m    Śr. nachylenie: 16.4%    GOT: 4 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 0.35 godz.    Suma podejść: 0 m    Śr. nachylenie: 0%    GOT: 1 pkt.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące zielony szlak Końska Droga - Schronisko PTTK na Połoninie Wetlińskiej

Wetlina-Połoniny 09.07.2011

Autor: GraDar

Opracowano: 2014-03-30 12:29:57

Trasa: Przełęcz Wyżnia Końska Droga Schronisko PTTK na Połoninie Wetlińskiej Przełęcz M.Orłowicza Smerek Wieś


Busik z Wetliny podwózł nas pod parking na Przełęczy Wyżnej.

Pogoda wspaniała na wędrówki. Szlak zaczyna się z parkingu. Na samym poczatku witają nas wspaniałe słowa które powinny być mottem dla tych co lubią cisze, spokój i górskie wycieczki.

Przytaczam te słowa:

W GÓRACH JEST WSZYSTKO CO KOCHAM

I WSZYSTKIE WIERSZE SĄ W BUKACH

ZAWSZE KIEDY TAM WRACAM

BIORĄ MNIE KLONY ZA WNUKA

Jerzy Harasymowicz - poeta - 1933-1999

 

W trasie mieliśmy "pasażera na gapę" który najpierw podróżował na okularach Grażynki a że chyba w łapki mu grzało od gorących okularów, przesiadł się na ramię :-) I tak podróżował około 10-15 minut.

Pod ostatnim podejściem pod schronisko.... wielkie zamieszanie wśród turystów. Nieopodal pasł się piękny jeleń który pomimo nasilonego ruchu, nie zwracał uwagi. Widocznie stały bywalec :-)  i uwielbiał pozować bo podniósł swoje wspaniałe poroże, wystawiając je jak model.

Schronisko PTTK Chatka Puchatka. Wspaniałe widoki na około, miła obsługa, wspaniałe rysunku na ścianach w środku i jak widać na fotce poniżej wspaniałe punkty widokowe.

Czas ruszać dalej. Połonina ciągnie!!!  Trasa łatwa i przyjemna. Troche schodów po drodze i skałek, ale to sama przyjemność iść i podziwiać widoki.

Wskazówka dla turystów!!!   Stamtąd idziemy !!!   Ładny kawałek, no nie?

Trochę koloru po drodze. Wspaniała przyroda.

Przełęcz Orłowicza a potem szczyt Smerek, prawie koniec wycieczki. Teraz pozostało juz tylko zejście do Smerek Wieś i powrót do Wetliny.

Pozdrawiamy Grażyna i Darek


wycieczka 7/2017

Autor: konsolfilm

Opracowano: 2018-05-04 09:23:51

Trasa: Górna Wetlinka Końska Droga Schronisko PTTK na Połoninie Wetlińskiej Brzegi Górne Połonina Caryńska Przełęcz Wyżniańska


Tym razem sam dzieci z żoną już w domu, koleżanka też pojechała , ale jutro ma przyjechać ekipa z tamtego roku więc znów będzie z kim chodzić