Szlak zolty Rabia Skała - Jawornik

Opis i galeria zdjęć z Szlak zolty Rabia Skała - Jawornik szlaku Rabia Skała (1192 m) Jawornik (1016 m)
Rabia Skała (1192 m)
Jawornik (1016 m)
Długość odcinka: 4.0 km
Czas przejścia: 2.00 godz.   Suma podejść: 290 m    Śr. nachylenie: 7.3%    GOT: 7 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 1.00 godz.    Suma podejść: 130 m    Śr. nachylenie: 3.3%    GOT: 5 pkt.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące zolty szlak Rabia Skała - Jawornik

Bieszczady - szlak z Wetliny na Krzemieniec przez Riabą Skałę do Wetliny

Autor: Mariusz

Opracowano: 2024-01-12 22:03:35

Trasa: Wetlina Wetlina - Moczarne Mała Rawka Wielka Rawka Krzemieniec Czerteż Rabia Skała Jawornik Wetlina


Wyruszyliśmy z Wetliny o świcie, gdy pierwsze promienie słońca rozświetlały Bieszczady. Zaparkowaliśmy nasz samochód na darmowym parkingu w Wetlinie i spragnieni świeżością górskiego powietrza i zaczęliśmy naszą wędrówkę.

Kierowaliśmy się ku wejściu na zielony szlak na Małą Rawke, początkowy fragment szlaku był naprawdę ciężki. Spore nachylenie dawało się we znaki. Co chwila stawaliśmy żeby nabrać oddechu i odpocząć. Jednak dobra wiadomość była taka, że po pokonaniu tego fragmentu dalej już było o wiele łagodniej.

Kolejno przemierzając szlak, dotarliśmy do Wielkiej Rawki. Panorama Bieszczadów Zachodnich robiła ogromne wrażenie, a z wysokości górskiego szczytu czuliśmy, jak góry otaczają nas z każdej strony. Postanowiliśmy zatrzymać się na chwilę, delektując się śniadaniem, czerpiąc radość z tego dzikiego zakątka.

Kontynuując naszą wędrówkę, zdobyliśmy Krzemieniec, jedno z wyższych miejsc w polskich Bieszczadach. Wspaniałe widoki rozpościerały się dookoła, tworząc magiczną atmosferę. Dbając o siły na dalszą trasę, zacieśniliśmy sznurowadła butów i ruszyliśmy w stronę Riabej Skały.

Przejście przez skalisty teren dostarczyło nam prawdziwej dawki górskiego wyzwania. Używając rąk do pokonywania trudniejszych fragmentów, poczuliśmy się jak prawdziwi zdobywcy gór. Po osiągnięciu szczytu Riabej Skały, ogromnie zadowoleni, podziwialiśmy zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Następnie skierowaliśmy się w stronę Jawornika, mijając malownicze zakątki szlaki i kierowaliśmy się w stronę Wetliny. To była naprawdę ciężka przeprawa - pomyślałem schodząc ostatni fragment szlaku. Ale jakże piękna dotarło do mnie po chwili. Bieszczady są naprawdę pięknymi górami.