Szlak zielony Połonina Caryńska - Przełęcz Wyżniańska

Opis i galeria zdjęć z zielonego Szlak zielony Połonina Caryńska - Przełęcz Wyżniańska szlaku Połonina Caryńska (1297 m) Przełęcz Wyżniańska (855 m)
Połonina Caryńska (1297 m)
Przełęcz Wyżniańska (855 m)
Długość odcinka: 1.8 km
Czas przejścia: 0.30 godz.   Suma podejść: 0 m    Śr. nachylenie: 0%    GOT: 2 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 0.30 godz.    Suma podejść: 380 m    Śr. nachylenie: 21.1%    GOT: 6 pkt.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące zielony szlak Połonina Caryńska - Przełęcz Wyżniańska

2012.08.07 - Połonina Caryńska (Bieszczady)

Autor: stefan26

Opracowano: 2012-08-19 21:21:24

Trasa: Hotel PTTK Ustrzyki Górne Połonina Caryńska Przełęcz Wyżniańska


Tą trasę postanowiliśmy przejść na początek, jako rozgrzewkę przed następnymi szlakami. Z Orelca do Ustrzyk Górnych mamy około godziny jazdy samochodem więc wyjechaliśmy przed 9.00, aby jak najszybciej znaleźć się na szlaku. Pogoda do spacerów po górach była idealna – 24 stopnie, słońce i niebo z chmurami. Całodniowy parking w Ustrzykach Górnych to koszt 16 zł, a wejście do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, to 6 zł za bilet normalny i 3 zł ulgowy. Są także bilety rodzinne za 13 zł (rodzice + dzieci).

Trasa od samego początku zaczyna się ostrym podejściem w lesie. Szlak jest przygotowany, są porobione schody, aby łatwiej się wchodziło. Po około godzinnej wspinaczce w lesie wyszliśmy na odsłonięty teren. Roślinność się przerzedziła i naszym oczom ukazały się słynne połoniny. Czytałem wiele na ten temat i przyznaję rację autorom tekstów o Bieszczadach, że te góry faktycznie są piękne. Dużą część szlaku podchodziliśmy widząc piękne korony bieszczadzkich szczytów. Podejście nie jest wymagające dla zaprawionego turysty. Bartek i Konrad ciągnęli stawkę i po około 3h osiągnęliśmy szczyt Połoniny Caryńskiej (1234m).

Na szczycie urządziliśmy sobie odpoczynek i zjedliśmy mały posiłek. Wiatr wiał dość mocno lecz słońce przebijające się przez chmury balansowało odczuwalną temperaturę. Po około 20 minutach odpoczynku ruszyliśmy w dalszą część szlaku. Trasa prowadzi po przełęczy i widoki są po prostu wspaniałe. Po około 40 minutach spacerku doszliśmy do momentu kiedy nasz szlak zaczął prowadzić w dół do Przełęczy Wyżniańskiej (855m), zejście było podobne jak wejście. Odcinki leśne mają przygotowane trakty w postaci schodów. Schodzenie jest więc stosunkowo proste, ale czasami potrafi zaskoczyć bardzo wysokimi stopniami. Po dotarciu do drogi odpoczęliśmy sobie chwilkę w oczekiwaniu na busa, którym udaliśmy się do Ustrzyk Górnych.

Trasa jak na rozruch i rozpoznanie specyfiki szlaków jest stosunkowo łatwa i bardzo widokowa. Troszkę czuliśmy niedosyt po dotarciu do Przełęczy Wyżniańskiej i myślę, że przedłużenie tej trasy o Bacówkę pod Małą Rawką i zdobycie Małej Rawki byłoby bardziej satysfakcjonujące.

Galeria z fotkami z trasy
 


http://rogala.priv.pl/?p=2400

2013.10.08 – Wschód słońca na Połoninie Caryńskiej

Autor: stefan26

Opracowano: 2013-10-22 10:40:41

Trasa: Hotel PTTK Ustrzyki Górne Połonina Caryńska Przełęcz Wyżniańska Bacówka PTTK pod Małą Rawką Mała Rawka Wielka Rawka Hotel PTTK Ustrzyki Górne


Zapraszam do opisu i galerii zdjęć ... KLIK


http://rogala.priv.pl/?p=7589

wycieczka 7/2017

Autor: konsolfilm

Opracowano: 2018-05-04 09:23:51

Trasa: Górna Wetlinka Końska Droga Schronisko PTTK na Połoninie Wetlińskiej Brzegi Górne Połonina Caryńska Przełęcz Wyżniańska


Tym razem sam dzieci z żoną już w domu, koleżanka też pojechała , ale jutro ma przyjechać ekipa z tamtego roku więc znów będzie z kim chodzić