Szlak zielony Przełęcz Wyżniańska - Bacówka PTTK pod Małą Rawką

Opis i galeria zdjęć z zielonego Szlak zielony Przełęcz Wyżniańska - Bacówka PTTK pod Małą Rawką szlaku Przełęcz Wyżniańska (855 m) Bacówka PTTK pod Małą Rawką (925 m)
Przełęcz Wyżniańska (855 m)
Bacówka PTTK pod Małą Rawką (925 m)
Długość odcinka: 1.3 km
Czas przejścia: 0.15 godz.   Suma podejść: 70 m    Śr. nachylenie: 5.4%    GOT: 2 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 0.15 godz.    Suma podejść: 0 m    Śr. nachylenie: 0%    GOT: 1 pkt.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące zielony szlak Przełęcz Wyżniańska - Bacówka PTTK pod Małą Rawką

2012.08.12 - Mała i Wielka Rawka (Bieszczady)

Autor: stefan26

Opracowano: 2012-08-19 21:21:40

Trasa: Przełęcz Wyżniańska Bacówka PTTK pod Małą Rawką Mała Rawka Wielka Rawka Mała Rawka Bacówka PTTK pod Małą Rawką Przełęcz Wyżniańska


Po sobotnim "lazy day", nic nie robieniu oraz spaleniu zapasu drewna na trzy dni, postanowiliśmy ruszyć cztery litery i pomimo złej pogody iść na jakąś wycieczkę. Ciekawie na mapie wyglądał szlak z Przełęczy Wyżniańskiej na Małą Rawkę i Wielką Rawkę i z drogą powrotną przez Bacówkę pod Małą Rawką.

Zebraliśmy się więc szybko, tak aby wstrzelić się w czas w którym nie będzie opadów. Startowaliśmy z parkingu (10 zł/cały dzień) na Przełęczy Wyżniańskiej (855m) po zakupie bilety do Bieszczadzkiego Parku Narodowego (13zł/rodzinny, 6zł/normalny, 3zł/ulgowy). Zielonym szlakiem udaliśmy się na Małą Rawkę (1272m) po drodze mijaliśmy Bacówkę, w której planowaliśmy się zatrzymać w drodze powrotnej. Na terenach przy bacówce witały nas wypasające się krowy. Po wejściu do lasu rozpoczęło się około 40 minutowe ostre podejście z finałem na Małej Rawce. Tempo mieliśmy o wiele większe niż te, które jest pokazane na tabliczkach i mapie. Pogoda była wietrzna i mglista więc czapki i kurtki się przydały. Dojście do Wielkiej Rawki (1307m) szlakiem żółtym zajęło nam około 15 minut i nie jest specjalnie wymagające, powiedziałbym bardzo proste. Podczas ładnej pogody muszą z tego miejsca być piękne widoki na większość gór dookoła. My niestety we mgle widzieliśmy tylko lekko przebijające się zbocza gór, ale klimat takiej wycieczki jest także fajny.

Zejście do Bacówki pod Małą Rawką (925m) zajęło nam około 25 minut i nie było jak na tą stromiznę szlaku trudne. W bacówce zakupiliśmy sobie herbatę z cytryną i na ławkach na zewnątrz odpoczywaliśmy do momentu, w którym deszcz nas nie przegonił w stronę parkingu.

Trasa łatwa i jak podejrzewamy także widokowa. Na Małej i Wielkiej Rawce rozstawione są bowiem ławki, które sugerowały nam, że podczas ładnej pogody można tutaj podziwiać piękne widoki bieszczadzkich szczytów.

Zapraszam do mglistej galerii zdjęć z wycieczki.


http://rogala.priv.pl/?p=2462

Bieszczady 2012 Dzień 3

Autor: Bartek

Opracowano: 2013-05-03 10:26:49

Trasa: Przełęcz Wyżniańska Bacówka PTTK pod Małą Rawką Mała Rawka Wielka Rawka Krzemieniec Wielka Rawka Hotel PTTK Ustrzyki Górne


Odpoczynkowa krótsza trasa, Mała i Wielka Rawka bardzo widokowe, z kolei Krzemieniec wart jedynie uwagi ze względu na trójstyk granic Polski, Słowacji i Ukrainy. Widoków ani z niego ani z drogi praktycznie żadnych, na szczycie jedynie obelisk i wyschłe, przynajmniej końcem sierpnia, źródełko po słowackiej stronie. No ale jak być w Bieszczadach a na trojstyk nie dotrzeć? ;)


2013.10.08 – Wschód słońca na Połoninie Caryńskiej

Autor: stefan26

Opracowano: 2013-10-22 10:40:41

Trasa: Hotel PTTK Ustrzyki Górne Połonina Caryńska Przełęcz Wyżniańska Bacówka PTTK pod Małą Rawką Mała Rawka Wielka Rawka Hotel PTTK Ustrzyki Górne


Zapraszam do opisu i galerii zdjęć ... KLIK


http://rogala.priv.pl/?p=7589

Wetlina-Wielka Rawka 13.07.2011r

Autor: GraDar

Opracowano: 2014-03-30 12:34:06

Trasa: Przełęcz Wyżniańska Bacówka PTTK pod Małą Rawką Mała Rawka Wielka Rawka Mała Rawka Wetlina - Moczarne Wetlina


Widok na parking na Przełęczy Wyżniańskiej, dokąd podwózł nas busik z Wetliny.