Szlak czerwony Hrebienok - Nad Rainerovou ch.

Opis i galeria zdjęć z czerwonego Szlak czerwony Hrebienok - Nad Rainerovou ch. szlaku Hrebienok (1275 m) Nad Rainerovou ch. (1305 m)
Hrebienok (1275 m)
Nad Rainerovou ch. (1305 m)
Rainerowa Chatka nie oferuje noclegów, znajduje się tu bufet, sklep z pamiątkami i muzeum tragarzy tatrzańskich – nosiczów. Chata jest bardzo mała – jednoizbowa, zbudowana z kamienia. Jest to jednak najstarsze z schronisk tatrzańskich. Wybudowane zostało w 1865 r. przez ówczesnego dzierżawcę Starego Smokowca, Johanna Georga Rainera, dla turystów przyjeżdżających tutaj, aby zwiedzić Wodospady Zimnej Wody. hiking.sk
Długość odcinka: 1.3 km
Czas przejścia: 0.20 godz.   Suma podejść: 50 m    Śr. nachylenie: 3.8%    GOT: 2 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 0.20 godz.    Suma podejść: 20 m    Śr. nachylenie: 1.5%    GOT: 2 pkt.
Adresy stron z opisami wycieczek obejmujących czerwony szlak Hrebienok - Nad Rainerovou ch.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące czerwony szlak Hrebienok - Nad Rainerovou ch.

Tatry Wysokie (Czerwona Ławka)

Autor: piechurek7@interia.p

Opracowano: 2013-07-18 02:24:26

Trasa: Hrebienok Nad Rainerovou ch. Zamkovského ch., rázc. Téryho ch. Kotlina pod Sedielkom Zbojnícka ch. Nad Rainerovou ch. Vodopády Studeného potoka Nad Dlhým vdp. Hrebienok


Wyprawa na Czerwoną Ławkę okazała się tak piękna i bogata w atrakcje, że nie sposób jej opisać w jednej retrospekcji. Teoretycznie byłoby to możliwe, jednak taki wpis nabrałby rekordowych rozmiarów, a przeglądarki internetowe zacinałyby się od nadmiaru umieszczonych zdjęć. 
 
Co zatem czeka nas w pierwszej części? Między innymi uroczy widok z Hrebienoka,  piękny i wielki wodospad na potoku Mała Zimna Woda, spotkanie z prawdopodobnie największym stadem kozic w Tatrach, oryginalne "pojezierze" w fieldowym krajobrazie Doliny Pięciu Stawów Spiskich, wspaniałe krajobrazy z podpisanymi szczytami, a na koniec wspinaczka na Czerwoną Ławkę najdłuższym ciągiem łańcuchów w Tatrach. Serdecznie zapraszam!

http://podrozniczeretrospekcje.blogspot.com/2012/08/tatry-wysokie-czerwona-awka_18.html

 


http://podrozniczeretrospekcje.blogspot.com/2012/08/tatry-wysokie-czerwona-awka_18.html