Szlak niebieski Pod Poľským hreb. - Zbojnícka ch.

Opis i galeria zdjęć z niebieskiego Szlak niebieski Pod Poľským hreb. - Zbojnícka ch. szlaku Pod Poľským hreb. (2120 m) Zbojnícka ch. (1960 m)
Pod Poľským hreb. (2120 m)
Zbojnícka ch. (1960 m)
Nazwę swą schronisko wzięło od pobliskich Zbójnickich Stawów. Znajduje się w Dolinie Staroleśnej, a ta ma największą w Tatrach liczbę stawów (26). Pierwszy budynek w tym miejscu wybudowały w 1908 r. węgierskie lasy państwowe. Przeszło wiele remontów, ostatni po pożarze zakończył się pod koniec 1999 r. Schronisko ma 16 łóżek. Zaopatrywane jest przez nosiczów. zbojnickachata.sk
Długość odcinka: 3.0 km
Czas przejścia: 1.05 godz.   Suma podejść: 180 m    Śr. nachylenie: 6%    GOT: 5 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 1.05 godz.    Suma podejść: 340 m    Śr. nachylenie: 11.3%    GOT: 6 pkt.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące niebieski szlak Pod Poľským hreb. - Zbojnícka ch.

Tatry Wysokie - Rohatka (2288 m n.p.m.) i Polski Grzebień (2200 m n.p.m.)

Autor: wujek

Opracowano: 2013-09-09 21:29:26

Trasa: Tatranské Zruby Nad Zrubami Velická poľana Sliezsky dom Poľský hrebeň Pod Poľským hreb. Zbojnícka ch. Nad Rainerovou ch. Hrebienok Starý Smokovec


Od dawna marzyła się nam ta wycieczka, której głównym celem była, leżąca w głównej grani Tatr Rohatka. Ta wąska i głęboka przełęcz urzeka swoją dzikością i pozorną niedostępnością, a obserwowana znad Zmarzłego Stawu wywołuje dreszczyk emocji. Emocji, których kulminacyjnym momentem jest ostatni fragment wspinaczki po klamrach i łańcuchach (szkoda, że tak krótko).

Za nim jednak wdrapaliśmy się na Rohatkę na pierwsze danie poszła równie imponująca przełęcz, czyli wspomniany w tytulePolski Grzebień. Tu również w końcowym fragmencie podejścia zmierzyliśmy się z łańcuchami (zdecydowanie jednak łatwiejsza była to próba).

Cóż więcej mogę tu napisać. To była istna poezja i bajka w jednym! Kulminacja najlepszych z możliwych warunków pogodowych z ostrą jak brzytwa przejrzystością powietrza. Do tego trasa poprowadzona w otoczeniu najwyższych tatrzańskich szczytów. Niełatwa kondycyjnie (ponad 1400 m wzniesień) ale urozmaicona i pouczająca pod każdym względem.


http://www.fotografie.nowytarg.pl/rohatka