Szlak niebieski Zbojnícka ch. - Nad Rainerovou ch.

Opis i galeria zdjęć z niebieskiego Szlak niebieski Zbojnícka ch. - Nad Rainerovou ch. szlaku Zbojnícka ch. (1960 m) Nad Rainerovou ch. (1305 m)
Zbojnícka ch. (1960 m)
Nad Rainerovou ch. (1305 m)
Długość odcinka: 4.9 km
Czas przejścia: 1.20 godz.   Suma podejść: 50 m    Śr. nachylenie: 1%    GOT: 5 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 2.20 godz.    Suma podejść: 700 m    Śr. nachylenie: 14.3%    GOT: 12 pkt.
Adresy stron z opisami wycieczek obejmujących niebieski szlak Zbojnícka ch. - Nad Rainerovou ch.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące niebieski szlak Zbojnícka ch. - Nad Rainerovou ch.

Tatry Wysokie (Czerwona Ławka)

Autor: piechurek7@interia.p

Opracowano: 2013-07-18 02:24:26

Trasa: Hrebienok Nad Rainerovou ch. Zamkovského ch., rázc. Téryho ch. Kotlina pod Sedielkom Zbojnícka ch. Nad Rainerovou ch. Vodopády Studeného potoka Nad Dlhým vdp. Hrebienok


Wyprawa na Czerwoną Ławkę okazała się tak piękna i bogata w atrakcje, że nie sposób jej opisać w jednej retrospekcji. Teoretycznie byłoby to możliwe, jednak taki wpis nabrałby rekordowych rozmiarów, a przeglądarki internetowe zacinałyby się od nadmiaru umieszczonych zdjęć. 
 
Co zatem czeka nas w pierwszej części? Między innymi uroczy widok z Hrebienoka,  piękny i wielki wodospad na potoku Mała Zimna Woda, spotkanie z prawdopodobnie największym stadem kozic w Tatrach, oryginalne "pojezierze" w fieldowym krajobrazie Doliny Pięciu Stawów Spiskich, wspaniałe krajobrazy z podpisanymi szczytami, a na koniec wspinaczka na Czerwoną Ławkę najdłuższym ciągiem łańcuchów w Tatrach. Serdecznie zapraszam!

http://podrozniczeretrospekcje.blogspot.com/2012/08/tatry-wysokie-czerwona-awka_18.html

 


http://podrozniczeretrospekcje.blogspot.com/2012/08/tatry-wysokie-czerwona-awka_18.html

Tatry Wysokie (z Czerwonej Ławki przez Dolinę Staroleśną)

Autor: piechurek7@interia.p

Opracowano: 2013-08-05 22:31:06

Trasa: Kotlina pod Sedielkom Zbojnícka ch. Nad Rainerovou ch. Vodopády Studeného potoka Nad Dlhým vdp. Hrebienok


Mimo niewyobrażalnego tłoku oraz najdłuższego ciągu łańcuchów w Tatrach, udało się zdobyć słynną przełęcz o dwóch charakterystycznych, ostrych wcięciach - Czerwoną Ławkę. Oddziela ona główny grzbiet Tatr (Mały Lodowy Szczyt) od odnogi Pośredniej Grani, a co najważniejsze rozpościerają się z niej wspaniałe widoki. W kierunku północno-wschodnim obejmują one kulminacje Durnego Szczytu oraz Łomnicy. Te, dzięki uprzejmości tatrzańskiej aury, w pełni się otworzyły wprawiając wszystkich w zachwyt. Ponadto, w przeciwnym kierunku obejmują one grań Sławkowskiego oraz Staroleśnego Szczytu. Przy pomocy niebios nie zabraknie również Gerlachu i innych okolicznych wzniesień. Kto jednak myśli, że na widokach z Czerwonej Ławki, atrakcje się skończyły, ten jest w grubym błędzie. Poznamy dokładnie wielką Dolinę Staroleśną, nie zabraknie również ujęć jej stawów oraz otaczających szczytów. Przy okazji, odwiedzimy też najbardziej ulewne i mokre miejsce w całych Tatrach. Pod koniec zajrzymy do słynnych Wodospadów Zimnej Wody zaś nieco wcześniej rozwikłamy tajemnicę profesji tatrzańskich tragarzy. Co więcej, spotkamy się również z sympatycznymi misiami (tak, tak, liczba mnoga). Bez chwili wahania, kontynuujmy naszą zachwycającą wycieczkę! 
 

Zdjęcia wraz z opisem dostępne pod linkiem --> http://podrozniczeretrospekcje.blogspot.com/2012/08/tatry-wysokie-starolesna-dolina.html

 


http://podrozniczeretrospekcje.blogspot.com/2012/08/tatry-wysokie-starolesna-dolina.html

Tatry Wysokie - Rohatka (2288 m n.p.m.) i Polski Grzebień (2200 m n.p.m.)

Autor: wujek

Opracowano: 2013-09-09 21:29:26

Trasa: Tatranské Zruby Nad Zrubami Velická poľana Sliezsky dom Poľský hrebeň Pod Poľským hreb. Zbojnícka ch. Nad Rainerovou ch. Hrebienok Starý Smokovec


Od dawna marzyła się nam ta wycieczka, której głównym celem była, leżąca w głównej grani Tatr Rohatka. Ta wąska i głęboka przełęcz urzeka swoją dzikością i pozorną niedostępnością, a obserwowana znad Zmarzłego Stawu wywołuje dreszczyk emocji. Emocji, których kulminacyjnym momentem jest ostatni fragment wspinaczki po klamrach i łańcuchach (szkoda, że tak krótko).

Za nim jednak wdrapaliśmy się na Rohatkę na pierwsze danie poszła równie imponująca przełęcz, czyli wspomniany w tytulePolski Grzebień. Tu również w końcowym fragmencie podejścia zmierzyliśmy się z łańcuchami (zdecydowanie jednak łatwiejsza była to próba).

Cóż więcej mogę tu napisać. To była istna poezja i bajka w jednym! Kulminacja najlepszych z możliwych warunków pogodowych z ostrą jak brzytwa przejrzystością powietrza. Do tego trasa poprowadzona w otoczeniu najwyższych tatrzańskich szczytów. Niełatwa kondycyjnie (ponad 1400 m wzniesień) ale urozmaicona i pouczająca pod każdym względem.


http://www.fotografie.nowytarg.pl/rohatka