Szlak czerwony Siwy Zwornik - Bystry Karb

Opis i galeria zdjęć z czerwonego Szlak czerwony Siwy Zwornik - Bystry Karb szlaku Siwy Zwornik (1965 m) Bystry Karb (1946 m)
Siwy Zwornik (1965 m)
Bystry Karb (1946 m)
Bystry Karb - przełączka w głównej grani Tatr między Liliowymi Turniami a piramidą szczytową Błyszcza. Zwana też Banistą Przełączką.
Długość odcinka: 1.2 km
Czas przejścia: 0.20 godz.   Suma podejść: 40 m    Śr. nachylenie: 3.3%    GOT: 2 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 0.20 godz.    Suma podejść: 30 m    Śr. nachylenie: 2.5%    GOT: 2 pkt.
Adresy stron z opisami wycieczek obejmujących czerwony szlak Siwy Zwornik - Bystry Karb
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące czerwony szlak Siwy Zwornik - Bystry Karb

Od Chochołowskiej do Kościeliskiej - schronisko Ornak

Autor: arielia

Opracowano: 2012-09-26 19:33:43

Trasa: Grześ Rakoń Zawracie Wołowiec Jarząbczy Wierch Kończysty Wierch Starorobociański Wierch Siwy Zwornik Bystry Karb Bystrá / Bystra Bystry Karb Siwy Zwornik Siwa Przełęcz Ornak Iwaniacka Przełęcz Schronisko PTTK na Hali Ornak


Była piękna pogoda. Ranek rześki i słoneczny. Wyszłam po 6 rano ze schroniska na polanie Chochołowskiej żółtym szlakiem na Grzesia. Po drodze spotkałam człowieka pchającego z mozołem swój rower pod górę. Potem już  było coraz piękniej Rakoń, Wołowiec, Jarząbczy, Kończysty Starobociański, Rakocza Przełęcz. Między Wołowcem a Jarząbczym miałam bliskie spotkanie z ciekawską kozicą. Na Rakoczej Przełęczy stwierdziłam, że jest jeszcze za wcześnie żeby pójść do schroniska na Ornaku więc powędrowałam jeszcze na Bystrą (strona słowcka) i przez Błyszcz wróciłam do Rakoczej Przełęczy. Następnie przez Ornak postanowiła wędrować do schroniska Ornak. Przejście było super, długie, ale za to widoki z każdego szczytu zapierają dech w piersiach. Zejście z Ornaka do Schroniska niestety bardzo mi dopiekło. Długie strome, schodkowe, końca nie widać. Do schroniska dotarłam około godz. 18.