Hrebienok - Starý Smokovec - Opis i galeria zdjęć ze szlaku

Hrebienok (1275 m) Starý Smokovec (995 m)

Długość odcinka: 2.5 km
Czas przejścia: 1.06 godz.    Suma podejść: 280 m    Śr. nachylenie: 11.2%    GOT: 5 pkt.
W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 0.06 godz.    Suma podejść: 0 m    Śr. nachylenie: 0%    GOT: 3 pkt.

  Opisy wycieczek udostępnione przez użytkowników

  Tatry Wysokie - Rohatka (2288 m n.p.m.) i Polski Grzebień (2200 m n.p.m.)

  Autor: wujek

  Opracowano: 2013-09-09 21:29:26

  Trasa: Tatranské Zruby Nad Zrubami Velická poľana Sliezsky dom Poľský hrebeň Pod Poľským hreb. Zbojnícka ch. Nad Rainerovou ch. Hrebienok Starý Smokovec


  Od dawna marzyła się nam ta wycieczka, której głównym celem była, leżąca w głównej grani Tatr Rohatka. Ta wąska i głęboka przełęcz urzeka swoją dzikością i pozorną niedostępnością, a obserwowana znad Zmarzłego Stawu wywołuje dreszczyk emocji. Emocji, których kulminacyjnym momentem jest ostatni fragment wspinaczki po klamrach i łańcuchach (szkoda, że tak krótko).

  Za nim jednak wdrapaliśmy się na Rohatkę na pierwsze danie poszła równie imponująca przełęcz, czyli wspomniany w tytulePolski Grzebień. Tu również w końcowym fragmencie podejścia zmierzyliśmy się z łańcuchami (zdecydowanie jednak łatwiejsza była to próba).

  Cóż więcej mogę tu napisać. To była istna poezja i bajka w jednym! Kulminacja najlepszych z możliwych warunków pogodowych z ostrą jak brzytwa przejrzystością powietrza. Do tego trasa poprowadzona w otoczeniu najwyższych tatrzańskich szczytów. Niełatwa kondycyjnie (ponad 1400 m wzniesień) ale urozmaicona i pouczająca pod każdym względem.


  http://www.fotografie.nowytarg.pl/rohatka