Szlak czerwony Magura ruiny schroniska - Klimczok schronisko

Opis i galeria zdjęć z czerwonego Szlak czerwony Magura ruiny schroniska - Klimczok schronisko szlaku Magura ruiny schroniska (1020 m) Klimczok schronisko (1040 m)
Magura ruiny schroniska (1020 m)
Czerwonymi i żółtymi dość stromo w górę, a po osiągnięciu szczytu Magury łagodnie w dół opadającym grzbietem. Ze szczytu Magury panorama na Kotlinę Żywiecką i otaczające ją Beskid Mały i Żywiecki.
Klimczok schronisko (1040 m)
Nazwa Klimczok pochodzi od nazwiska słynnego zbójnika. Według podań w największej z jaskiń, które znajdują się na zachodnim zboczu tuż pod szczytem, miała się znajdować kryjówka Klimczoka. Siodło pomiędzy Klimczokiem i Magurą to skrzyżowanie szlaków ze Szczyrku, Bystrej, Brennej, Przełęczy Salmopolskiej, Błatniej. Najbardziej popularne jest dojście z Szyndzielni, na która sporo turystów wjeźdźa kolejką gondolową. Już od początku XX w. pod Klimczokiem (a właściwie na Magurze) znajduje się Schronisko PTTK.
Długość odcinka: 1.9 km
Czas przejścia: 0.30 godz.   Suma podejść: 110 m    Śr. nachylenie: 5.8%    GOT: 3 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 0.30 godz.    Suma podejść: 70 m    Śr. nachylenie: 3.7%    GOT: 3 pkt.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące czerwony szlak Magura ruiny schroniska - Klimczok schronisko

Wokół Bystrej

Autor: Majka_W

Opracowano: 2017-11-28 08:55:37

Trasa: Bystra Rozstaj nad Bystrą Południową Magura ruiny schroniska Klimczok schronisko Klimczok Rozstaj 3 szlaków przed Klimczokiem Schronisko PTTK Szyndzielnia Kołowrót Łącznik pod Kozią Górą Olszówka Dolna - MZK Cygański Las Błonia Mikuszowickie Równia nad Bystrą Krakowską Bystra


Znów dwie pory roku jednego dnia. Rano padający śnieg, pokrywa śnieżna pełna, drzewa pieknie ustrojone podczas podchodzenia na Magurkę i Klimczok. Za przełęczą Kołowrót znów jesień, śnieg tylko pod Kozią Górką. Nam wyszło tylko 17 km i niespełna 4,5h, w tym zupka w schronisku na Szyndzielni.