Szlak zolty Bobrowiecki Żleb - Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej

Opis i galeria zdjęć z Szlak zolty Bobrowiecki Żleb - Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej szlaku Bobrowiecki Żleb (1333 m) Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej (1148 m)
Bobrowiecki Żleb (1333 m)

2 - szlak nieco trudny (konieczne buty trekingowe)
Dość stromym zejściem przez las. Ścieżka doprowadza do rozwidlenia szlaków przy schronisku.
Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej (1148 m)
Turystykę w Dolinie Chochołowskiej zapoczątkowali pionierzy narciarstwa turystycznego. W 1911 r. u wylotu Doliny Starorobociańskiej powstaje niezagospodarowany schron, a w 1932 r. już na Polanie Chochołowskiej duże schronisko, które pod koniec wojny zostało spalone. Obecne schronisko budowano w latach 1951-1953. Od 1955 r. działa przy schronisku elektrownia wodna. Polana Chochołowska jest jedną z największych i najbardziej malowniczych łąk w Tatrach Zachodnich, szczególnie piękna wiosną, gdy na całej jej przestrzeni kwitną krokusy.
Długość odcinka: 1.0 km
Czas przejścia: 0.40 godz.   Suma podejść: 185 m    Śr. nachylenie: 18.5%    GOT: 3 pkt.

W przeciwnym kierunku:
Czas przejścia: 0.40 godz.    Suma podejść: 0 m    Śr. nachylenie: 0%    GOT: 1 pkt.
Udostępnione przez użytkowników opisy wycieczek obejmujące zolty szlak Bobrowiecki Żleb - Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej

Trzydniowiański, Kończysty, Jarząbczy, Wołowiec, Rakoń, Grześ

Autor: Szysza

Opracowano: 2015-08-19 21:32:13

Trasa: przystanek PKS Dolina Chochołowska Siwa Polana Polana Huciska Starorobociańska Dolina Polana Trzydniówka Trzydniowiański Wierch Kończysty Wierch Jarząbczy Wierch Wołowiec Zawracie Rakoń Grześ Bobrowiecki Żleb Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej Polana Trzydniówka Starorobociańska Dolina Polana Huciska Siwa Polana przystanek PKS Dolina Chochołowska


Pogoda idealna na wycieczki górskie. - ani za ciepło, ani za chłodno - w sam raz. Dokładnie w okolicach 18 stopni. Słoneczko  też sobie radziło między chmurami i właściwie zaczęło zachodzić na dobre, gdy już byliśmy w schronisku na Polanie Chochołowskiej.