Wisła-Obłaziec - szlaki turystyczne

Obłaziec - najbardziej na pn. wysunięta dzielnica Wisły, w wąskim przesmyku, jakim Wisła przebija się miedzy górami Bukową i Oborą na wsch. a stokami pasma Czantorii na zach. [BS2] Jeszcze do 2022 był tu przystanek PKP, teraz jest dalej na pd. u wylotu doliny Jawornika.
Nazwa związana z ukształtowaniem terenu, bo idąc od dołu doliny Wisły trzeba było "obłazić" wcinające się zbocza.

BeskidekBrenna CentrumBrenna LeśnicaBrenna LeśniczówkaBrenna ośrodek zdrowiaBrenna Pod LasBrenna szkołaChata na ČantoryjeDobkaHluchová / GłuchowaLoučka / ŁączkaMała CzantoriaNýdek, StřelmáOrłowaPadovyPalenicaPod chatou ČantoryjePoniwiecSchronisko na SoszowieSchronisko PTTK RównicaSmerekowiecSoszów WielkiStary GrońStokłosicaTrzy Kopce WiślańskieUstrońUstroń PolanaWielka CzantoriaWisła Czarne DW PTTKWisła DziechcinkaWisła GłębceWisła GościejówWisła JawornikWisła Jawornik PKPWisła JurzykówWisła Na GrońWisła Nowa OsadaWisła SkalnityWisła UzdrowiskoWisła-ObłaziecWyciąg na PalenicęWyciąg na SoszówWyciąg PoniwiecWyciąg Poniwiec górna stacja

Poniżej można zapoznać się z opisami szlaków, których celem, początkiem lub pośrednim punktem jest Wisła Obłaziec PKP. Lista zawiera opisową nazwę szlaku, kolory poszczególnych fragmentów szlaku oraz czas przejścia.

Jeżeli chcesz zaplanować wycieczkę w oparciu o przedstawione propozycje, to klikając w nazwę przejdź do opisu wybranego szlaku i wybierz znajdujący się na końcu opisu przycisk 'Do kalkulatora szlaków'.

Gdy poniżej nie znajdziesz interesujacego Cię szlaku, to przejdź do 'Kalkulatora szlaków' wybierając ten przycisk:

Kalkulator szlaków - Wisła-Obłaziec