Szczeliniec Wielki - szlaki turystyczne

Szczeliniec Wielkim

Popularny okrężny szlak na Szczeliniec Wielki zaczyna się i kończy w okolicach płatnego parkingu w Karłowie. W górę prowadzi kręty szlak biegnący po 665 schodach. Jednokierunkowa trasa ma około 5 km długości. Po drodze znajduje się schronisko turystyczne Szwajcarka, szlak biegnie przez ogromny labirynt oryginalnie uformowanych form skalnych. Wewnątrz licznych korytarzy panuje swoisty mikroklimat, a w niektórych miejscach śnieg utrzymuje się do lipca. Od strony północnej wiedzie szlak z Pasterki na przełęcz między Szczelińcami. Wstęp na teren rezerwatu obejmującego szczytowe partie góry jest płatny w okresie turystycznym.
Adam i EwaBatorówekBłędne SkałyBłędne Skały - parkingBłędne Skały - wejscieBłonie nad KudowąDańczówDlugopole-ZdrójDuszniki-Zdrój Duszniki-Zdrój TPGDwa BorowikiGomolaGrodziec / GrodczynGrodziec SkrzyżowanieJagodna schroniskoJakubowiceKarłówKarłówekKozia HalaKudowa-ZdrójLasówkaLewińska PrzełęczLisia PrzełęczMarianówkaNarożnikOrlica w ZieleńcuPasterka schroniskoPielgrzymRadkówRadków - Zakłady KamieniaRatno DolneRogaczRozdrożeRozdroże nad Skalnymi WrotamiRozdroże pod BasztamiRozdroże pod Hutniczą KopąRozdroże pod LelkowąRozdroże pod PtakiemRozdroże pod SzczelińcemRozdroże pod UboczemRozdroże za SzczelińcemSchronisko SzarotkaSkalna FurtaSkalne GrzybySkalne WrotaSkalniakSkały PuchaczaSłoneczne SkałySołtysia KopaStroczy ZakrętStudziennoSzosa Stu ZakrętówSzosa Stu Zakrętów (pod Lelkową)Ścinawka ŚredniaWambierzyce

W tym miejscu można zapoznać się z opisami szlaków, których celem lub początkiem jest Schronisko na Szczelińcu. Jeżeli chcesz zaplanować wycieczkę, to przejdź do opisu wybranego szlaku i wybierz znajdujący się tam przycisk 'Do kalkulatora szlaków'. Jeżeli poniżej nie znajdujesz interesujacego Cię szlaku, to przejdź do 'Kalkulatora szlaków' wybierając ten przycisk:

Kalkulator szlaków - Szczeliniec Wielki

Wykaz wszystkich szlaków bezpośrednich