Szczeliniec Wielki - szlaki turystyczne

Popularny okrężny szlak na Szczeliniec Wielki zaczyna się i kończy w okolicach płatnego parkingu w Karłowie. W górę prowadzi kręty szlak biegnący po 665 schodach. Jednokierunkowa trasa ma około 5 km długości. Po drodze znajduje się schronisko turystyczne Szwajcarka, szlak biegnie przez ogromny labirynt oryginalnie uformowanych form skalnych. Wewnątrz licznych korytarzy panuje swoisty mikroklimat, a w niektórych miejscach śnieg utrzymuje się do lipca. Od strony północnej wiedzie szlak z Pasterki na przełęcz między Szczelińcami. Wstęp na teren rezerwatu obejmującego szczytowe partie góry jest płatny w okresie turystycznym.

www.naszczelincu.pl
pages/Schronisko-na-Szcze

Szczeliniec Wielkim należy do Korony Gór Polski
Adam i EwaBłędne SkałyBłędne Skały - parkingBłędne Skały - wejscieBłonie nad KudowąDarnkówDwa BorowikiGajówJakubowiceKarłówKarłówekLisia PrzełęczNarożnikPasterka schroniskoPielgrzymRadkówRadków - Zakłady KamieniaRozdroże nad Skalnymi WrotamiRozdroże pod BasztamiRozdroże pod LelkowąRozdroże pod PtakiemRozdroże pod SzczelińcemRozdroże za SzczelińcemSkalna FurtaSkalne GrzybySkalne WrotaSkalniakSkały PuchaczaSłoneczne SkałyStroczy ZakrętSzczeliniec WielkiSzosa Stu ZakrętówSzosa Stu Zakrętów (pod Lelkową)

Poniżej można zapoznać się z opisami szlaków, których celem, początkiem lub pośrednim punktem jest Schronisko na Szczelińcu. Lista zawiera opisową nazwę szlaku, kolory poszczególnych fragmentów szlaku oraz czas przejścia.

Jeżeli chcesz zaplanować wycieczkę w oparciu o przedstawione propozycje, to klikając w nazwę przejdź do opisu wybranego szlaku i wybierz znajdujący się na końcu opisu przycisk 'Do kalkulatora szlaków'.

Gdy poniżej nie znajdziesz interesujacego Cię szlaku, to przejdź do 'Kalkulatora szlaków' wybierając ten przycisk:

Kalkulator szlaków - Szczeliniec Wielki

Wykaz wszystkich szlaków bezpośrednich