Szczeliniec Wielki - szlaki turystyczne

Szczeliniec Wielkim

Popularny okrężny szlak na Szczeliniec Wielki zaczyna się i kończy w okolicach płatnego parkingu w Karłowie. W górę prowadzi kręty szlak biegnący po 665 schodach. Jednokierunkowa trasa ma około 5 km długości. Po drodze znajduje się schronisko turystyczne Szwajcarka, szlak biegnie przez ogromny labirynt oryginalnie uformowanych form skalnych. Wewnątrz licznych korytarzy panuje swoisty mikroklimat, a w niektórych miejscach śnieg utrzymuje się do lipca. Od strony północnej wiedzie szlak z Pasterki na przełęcz między Szczelińcami. Wstęp na teren rezerwatu obejmującego szczytowe partie góry jest płatny w okresie turystycznym.
Adam i EwaBatorówekBłędne SkałyBłędne Skały - parkingBłędne Skały - wejscieBłonie nad KudowąDańczówDarnkówDuszniki-Zdrój Dwa BorowikiGajówGomolaGrodziec / GrodczynGrodziec SkrzyżowanieJakubowiceKarłówKarłówekKudowa-ZdrójLewińska PrzełęczLisia PrzełęczNarożnikPasterka schroniskoPielgrzymPod MuflonemPtasi SzczytRadkówRadków - Zakłady KamieniaRatno DolneRogaczRozdroże nad Skalnymi WrotamiRozdroże pod BasztamiRozdroże pod LelkowąRozdroże pod PtakiemRozdroże pod SzczelińcemRozdroże za SzczelińcemSkalna FurtaSkalne GrzybySkalne WrotaSkalniakSkały PuchaczaSłoneczne SkałyStroczy ZakrętStudziennoSzczeliniec WielkiSzosa Stu ZakrętówSzosa Stu Zakrętów (pod Lelkową)Ścinawka GórnaTłumaczówWambierzyce

W tym miejscu można zapoznać się z opisami szlaków, których celem lub początkiem jest Schronisko na Szczelińcu. Jeżeli chcesz zaplanować wycieczkę, to przejdź do opisu wybranego szlaku i wybierz znajdujący się tam przycisk 'Do kalkulatora szlaków'. Jeżeli poniżej nie znajdujesz interesujacego Cię szlaku, to przejdź do 'Kalkulatora szlaków' wybierając ten przycisk:

Kalkulator szlaków - Szczeliniec Wielki

Wykaz wszystkich szlaków bezpośrednich